Szkoła Podstawowa im. Lecha Bądkowskiego w Luzinie

Informacje dla rodziców

Informacje dla uczniów

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

Kalendarz


Dzisiaj jest: Sobota
19 Sierpnia 2017
Imieniny obchodzą
Bolesław, Emilia, Jan, Julian, Juliusz,
Ludwik, Piotr, Sebald

Do końca roku zostało 135 dni.
Zodiak: Lew
Aktualności

Listy dzieci przyjętych do grup przedszkolnych Szkoły Podstawowej    im. Lecha Bądkowskiego w Luzinie na rok szkolny 2017/2018 - I I rekrutacja

1. Trzylatki

2. Czterolatki

3. Pięciolatki

4. Sześciolatki


 

Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Luzinie

W dniu 23 czerwca 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Lecha Bądkowskiego odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 . Uczniowie klas I-V spotkali się z wychowawcami o godz. 9:00, natomiast uczniowie klas VI o godzinie 11:00. W trakcie uroczystości dyrektor szkoły pan Dariusz Rompca szczerze dziękował wszystkim za ciężką pracę w tym roku szkolnym oraz podsumował ważniejsze wydarzenia, które odbyły się w naszej szkole.

Kolejną część akademii uświetnił występ słowno- muzyczny poświęcony osobom odchodzącym na emeryturę: polonistce-pani Wandzie Tambelli oraz bibliotekarce-pani Teresie Konkel . Następnie zabrali głos przybyli goście: pan Jarosław Wejer- wójt Gminy Luzino, ks. kanonik Waldemar Waluk- proboszcz parafii św. Wawrzyńca oraz Katarzyna Kankowska-Filipiak- przewodnicząca Rady Rodziców.

Kolejnym etapem było wręczenie nagród przyznanych przez Radę Rodziców dla uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce i konkursach, zawodach sportowych, olimpiadach . Następnie pan dyrektor wraz z przybyłymi gośćmi i wychowawcami wręczał świadectwa promocyjne uczniom klas szóstych. Po oficjalnym apelu, uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich sal.

Kolejny rok szkolny za nami… Chwilami było ciężko, chwilami było zabawnie, jednak każdy z uczniów pozytywnie wspomina minione miesiące. Życzymy wszystkim udanych wakacji, a tym którzy pożegnali mury Szkoły Podstawowej im. Lecha Bądkowskiego życzymy owocnych sukcesów w dalszej edukacji w klasie siódmej i ósmej w nowej szkole.


 

BEZPIECZNE SMERFNE WAKACE

W dn. 22.06.2017 r. uczestniczyliśmy wraz z uczniami wszystkich klas naszej szkoły w apelu pt. "BEZPIECZNE SMERFNE WAKACJE". Apel w formie przedstawienia muzyczno-teatralnego został wykonany przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Jolanty Bańko. Myślą przewodnią przedstawienia było zachowanie bezpieczeństwa podczas wakacyjnego odpoczynku.

Występ naszych uczniów odbywał się na tle barwnej scenerii znanej wszystkim, popularnej bajki „Smerfy”. Był więc Gargamel, wioska smerfów i oczywiście same Smerfy , które wskazywały o czym należy pamiętać podczas wakacji.

Smerfy przypomniały uczniom o ochronie przed słońcem, zachęciły do używania kremów z filtrem -reklamowały nawet krem do opalania „Smerfna Buzia”. Bohaterowie wyjaśnili również co oznacza biała flaga umieszczona na plaży oraz o czym informuje nas czerwona boja.

Apel bardzo podobał się nam wszystkim, były głośne brawa dla aktorów i organizatorów. Po apelu pan dyrektor wraz ze Stowarzyszeniem Pomocy „Siej Ziarno” nagrodził pracę uczniów biorących udział w I edycji konkursu „Jak pomagać innym”. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym.

Po apelowym przedstawieniu wszyscy będziemy z pewnością pamiętali o przestrogach, radach i zaleceniach, które powtórzyliśmy Panu dyrektorowi na zakończeniu. Ubogaceni wspaniałym widowiskiem, smerfnym krokiem ruszyliśmy do swoich klas.


 

Żegnamy klasy szóste

Wieloletnią tradycją naszej szkoły jest Pożegnalny Bal Szóstych Klas, który odbył się   20 czerwca 2017 roku . Organizatorami balu byli uczniowie klas szóstych oraz ich rodzice. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, a wśród nich dyrekcja i wychowawcy klas W czasie tego wyjątkowego popołudnia, uroczyście ubrani uczniowie, w otoczeniu pięknie udekorowanej sali spotkali się, aby świętować zakończenie nauki w naszej szkole.

Zabawa była przednia, a poczęstunek przygotowany przez rodziców pokrzepiający i słodki. Wszyscy na pewno będą mieli piękne wspomnienia. Uroczystość była bardzo udana, także dzięki zaangażowaniu Rodziców, którym bardzo serdecznie dziękujemy!


 

PRZEGLĄD TALENTÓW WOKALNYCH

14 czerwca 2017 r. w Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Wejherowie odbył się Powiatowy Przegląd Talentów Wokalnych. W kategorii solista klas I-VI szkoły podstawowe udział wzięło 17 uczestników.

Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów – Antosia Hirsz z kl. II f, Antek Wittstock z kl. IIIe i Oliwia Jagusiak z kl. Va. Każdy uczestnik przeglądu zaprezentował jeden utwór z towarzyszeniem podkładu muzycznego. Wykonania były na bardzo wysokim poziomie. Antoś Wittstock śpiewając piosenkę pod tytułem „Etiuda” zdobył wyróżnienie a Oliwia wykonując „Piękny dzień” zdobyła III miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych!


 

„Nie dla zwolnień z lekcji wychowania fizycznego”

W dniu 12 czerwca zwycięzca Mistrzostw Świata Amatorów w 2017 roku — Strongman Mateusz Ostaszewski — spotkał się w Szkole Podstawowej w Luzinie z uczniami klas IV-VI, aby zachęcić ich do uczęszczania na lekcje wychowania fizycznego.

Sportowiec, a zarazem podoficer policji opowiadał o swojej karierze, pierwszych zwycięstwach i planach na przyszłość. Dzieci miały okazję nie tylko zobaczyć i wysłuchać jego opowieści, lecz również zadać mu własne pytania. Mężczyzna był bardzo otwarty i szybko nawiązał kontakt z uczniami, dzięki czemu zyskał ich uwagę. Przekonywał dzieci, że nawet jeżeli nie mają wysportowanej sylwetki ani dużej ilości pucharów, mogą osiągnąć sukces w sporcie, gdyż potrzeba im tylko samozaparcia i dyscypliny. Ale przede wszystkim sport daje dużo radości i pozwala osiągnąć ogromną satysfakcję — właśnie to powinno być wyznacznikiem do tego, aby rozpocząć zdrowy tryb życia.

Tego typu spotkania mają na celu pokazanie uczniom, że naprawdę warto brać udział w zajęciach sportowych. Warto też wspomnieć, że właśnie ten obszar życia społecznego rozwija nasze umiejętności związane z pracą w grupie, a co za tym idzie — zasad postępowania fair-play.


 

Spotkanie ze strażakami w Szkole Podstawowej w Luzinie

„Masz dużo czasu ? Jesteś gotowy do poświęceń ? Masz zapał ? Zgłoś się do Młodzieżowej Drużyny Strażackiej !”Pod takim hasłem odbyły się zajęcia dla uczniów klas piątych w dn. 13-14 czerwca 2017 r.

Chłopcy i dziewczęta mieli okazję zapoznać się ze specyfiką pracy strażaków. Obejrzeli film poglądowy, dowiedzieli się o wielu nietypowych sytuacjach, w których pomagali Panie i Panowie w mundurach, np.: poszukiwanie zaginionych osób, pomoc powodzianom czy ratowanie życia. Zobaczyli, że praca strażaka to nie tylko gaszenie pożarów. To życie w służbie pomocy innym, aktywność w społeczności, udział w zawodach strażackich i wiedzy pożarniczej oraz funkcjonowanie w życzliwej społeczności na wyjazdach, ogniskach oraz wycieczkach integracyjnych.

Uczniowie otrzymali zaproszenie do współpracy i wstąpienia w szeregi Młodzieżowej Drużyny Strażackiej w Luzinie.


 

Wyspa Zagadek

W tym roku już po raz 17. ruszyła edycja Ogólnopolskiego Konkursu Twórczego Używania Umysłu. Jego pomysłodawcą jest Marian Chwastniewski, opiekę naukową sprawuje profesor UG dr hab. Teresa Bauman.Do finału tym razem przeszła uczennica Szkoły Podstawowej w Luzinie - Amelia Nowakowska z klasy VIc.

Konkurs ma na celu zainspirowanie i zachęcenie uczniów do twórczego myślenia.Składa się on z dwóch etapów. W pierwszym etapie pod opieką szkolnego opiekuna konkursu – p. Jolanty Bańko, Amelia pracowała nad odpowiedziami na problemowe pytania.Zbierała i zapisywała różne pomysły, spośród nich wybrała te, które wydawały się najbardziej wartościowe, następnie przedstawiła je w postaci pisemnych odpowiedzi. Dodatkowo wzbogaciła je autorskimi rysunkami.

Krajowy finał odbędzie się 17. 06 w Gdyni, tam poziom trudności zadawanych pytań będzie z pewnością jeszcze wyższy. Trzeba będzie wykazać się oryginalnością, wyobraźnią, pomysłowością i wszechstronnością. Trzymamy kciuki za naszą uczennicę, tym bardziej, że nagrodą dla laureatów finałów krajowych jest  wyjazd do szwedzkiego Ośrodka Doświadczeń i Kształcenia Twórczego Kreativum w Karlshamn. Wierzymy, że się uda i gratulujemy osiągniętego już sukcesu.


 

Pokaz ratownictwa medycznego

Dnia 08 czerwca w Szkole im. Lecha Bądkowskiego w Luzinie odbył się pokaz z zakresu ratownictwa medycznego, w którym wzięły udział klasy trzecie. Ratownicy zaprezentowali sposoby pomocy poszkodowanym w wypadkach np.: w przypadku złamań kończyn, urazu kręgosłupa.

Zapoznali ze specjalistycznym sprzętem. Przypomnieli numer alarmowy 112. Przedstawili zasady prawidłowego zachowania się podczas zasłabnięcia, czy utraty świadomości. W trakcie ćwiczeń praktycznych uczniowie mieli okazję nauczyć się przywracania oddechu metodą tzw. ,,usta, usta” na manekinach oraz ułożenia człowieka w pozycji bezpiecznej, bocznej. Zdobyta wiedza i umiejętności pozwolą nam nie być obojętnym i w razie potrzeby pomóc innym.


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 31
 
Czy lubisz swoją szkołę?
 

Szkoły naszych absolwentów

Galeria zdjęć

Dokumenty

Jesteśmy bezpieczni

Koniec roku już "tylko" za:

Co to będzie za radość:)

What’s g(r)o(w)ing on?”

Projekt Socrates-Comenius