Szkoła Podstawowa im. Lecha Bądkowskiego w Luzinie

Informacje dla rodziców

Informacje dla uczniów

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

Kalendarz


Dzisiaj jest: Wtorek
1 Grudnia 2015
Międzynarodowy Dzień Walki z AIDS
Imieniny obchodzą
Długosz, Edmund, Eligiusz, Eliga, Iwa,
Natalia, Natalis, Platon, Sobiesława

Do końca roku zostało 31 dni.
Zodiak: Strzelec
Aktualności

Sukces naszego zdjęcia

Po pełnych emocji obchodach dnia Tabliczki Mnożenia wysłaliśmy nasze zdjęcie na konkurs. Miało ono przedstawiać obchody tego święta w naszej szkole w towarzystwie sów - mądrych.

1

Wielu rodziców, nauczycieli, absolwentów dzielnie śledziło losy konkursu i oddawało głosy na nasze zdjęcie. W konsekwencji zajęliśmy DRUGIE MIEJSE. W nagrodę otrzymaliśmy puchar oraz dwa zestawy kart do nauki i utrwalania tabliczki mnożenia. Z otrzymanych nagród niezmiernie się cieszymy i dziękujemy Wam wszystkim za oddane głosy.

2

Wdzięczni i szczęśliwi uczniowie


 

Lekcja programowania

Dnia 28 października 2015 r. w Szkole Podstawowej w Luzinie z inicjatywy Biblioteki Gminnej w Luzinie, a pod opieką Pana Mieczysława Brzeskiego odbyło się szkolenie pt.: „Link do przyszłości”. W zajęciach poprowadzonych przez Panią Karolinę Karbarczyk udział wzięli uczniowie klasy VIa, VIb, VId i VIe – łącznie 14 osób. Zajęcia trwały od godziny 13:30 do 15:25.

Szkolenie miało zaznajomić uczniów z podstawami programowania w aplikacji „Scratch”, m.in. pomogło młodym informatykom nauczyć się tworzyć kształty z wykorzystaniem funkcji rysowania. Uczniowie dowiedzieli się też jak działa pętla i zaczęli przygodę z tworzeniem urządzeń elektronicznych, jakimi były roboty. Pod koniec zajęć fani programowania wypełniali ankietę, ciesząc się z efektów wykorzystania swoich nowych umiejętności.

Nauka przez zabawę wszystkim bardzo się podobała. Wierzymy, że niedługo znów odbędą się w naszej szkole zajęcia dla młodych pasjonatów informatyki.


 

„Dzień Edukacji Narodowej na wesoło”

Dnia 13 X 2015r. w Szkole Podstawowej im. Lecha Bądkowskiego w Luzinie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.


Swoją obecnością zaszczycili zaproszeni goście: wójt Gminy Luzino Jarosław Wejer, radny Rady Gminy Luzino Stanisław Cejrowski, przewodnicząca Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Luzinie Aleksandra Meyer oraz emerytowani pracownicy szkoły.

Okazja do świętowania była szczególna, gdyż liczna grupa pedagogów i pracowników obsługi obchodziła jubileusz pracy. 35 – lecie pracy: p. Bożena Klawikowska, p. Alicja Klinkosz, p. Irena Płukarska, p. Teresa Skielnik oraz p. Wanda Tambelli. 30 – lecie pracy p. Maria Goike, p. Beata Grom, p. Danuta Hinc, p. Mirosława Marszewska, p. Marian Mielewczyk i p. Katarzyna Woźniak. 25 – lecie obchodziły: p. Barbara Klein, p. Izabela Mrozek i p. Joanna Sikora.

Wśród pracowników obsługi jubileusz 40 – lecia świętowały: p. Barbara Czoska oraz p. Teresa Rumpczyk. 35 – lecie pracy: p. Grażyna Ropel, zaś 25 lat pracy p. Janina Kamińska oraz p. Teresa Sikora.

Uczniowie przygotowali część artystyczną składającą się z zabawnych scenek z życia szkoły urozmaiconych trafnie dobranymi piosenkami w wykonaniu chóru szkolnego. Nie zabrakło również życzeń dla jubilatów, wszystkich obecnych i byłych pracowników luzińskiej podstawówki. Kwiatową dekorację uzupełniło stosowne motto: „Bo nauczyciel jest kapitanem, co na okręcie dookoła świata płynie wraz z nami przez szkolne lata”.

Program artystyczny przygotowała klasa VIb wraz z wychowawcą p. M. Białk oraz p. Piechowska – Hirsz, p. D. Dawidowska (chór), p. A. Lesnau i p. B. Pobłocka (dekoracja),p. M. Brzeski (nagłośnienie).


 

Uczniowie z Luzina pomogli schronisku w Dąbrówce

Dnia 12.10.2015 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Lecha Bądkowskiego w Luzinie licznie wzięli udział w zbiórce karmy i akcesoriów na rzecz schroniska „ANIMALS” w Dąbrówce. Zbiórka darów odbyła się w godzinach 7.00 – 12.30, a rezultaty przeszły oczekiwania organizatorów.

Darów było bardzo dużo! Samorząd szkolny przekazał wolontariuszom wszelkie zebrane dobra – karmę, smakołyki, miski, ręczniki, koce i kołdry. Czekają na nie w schronisku potrzebujące zwierzaki. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za wielkie serce!


 

„Wczoraj przedszkolaki , dzisiaj pierwszaki.”

Pod takim hasłem 09.10.2015r. w Szkole Podstawowej im. Lecha Bądkowskiego w Luzinie odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. W sześciu klasach pierwszych naukę rozpoczęło 121 uczniów. Uczniowie złożyli przysięgę godnego reprezentowania szkoły na sztandar.

Wszystkich zgromadzonych przywitał dyrektor szkoły pan mgr Dariusz Rompca, podkreślając, iż to szczególny moment w życiu dzieci, rodziców i społeczności szkolnej oraz dokonał pasowania za pomocą symbolicznego ołówka. Podczas uroczystości poszczególne klasy zaprezentowały swój program artystyczny. Pan dyrektor wraz z przewodniczącą Rady Rodziców panią Aleksandrą Meyer życzyli pierwszoklasistom sukcesów w nauce, dobrego samopoczucia w murach szkoły, sumiennego wywiązywania się ze swoich obowiązków oraz dbania o dobre imię szkoły. Każdy pierwszak otrzymał legitymację ucznia, dyplom pasowania oraz rożek ze słodyczami. Na zakończenie odśpiewano Hymn Kaszubski i upamiętniono to wydarzenie zdjęciami klasowymi.


 

Nasi uczniowie czytają po kaszubsku

7 października 2015 roku w czytelni Biblioteki Gminnej im. Leona Roppla w Luzinie przeprowadzono etap gminny II Regionalnego Kònkùrsu dlô Czëtińców „Méster Bëlnégò Czëtaniô”. Wśród uczestników ze szkół podstawowych naszej gminy uczniowie Szkoły Podstawowej im. Lecha Bądkowskiego zaprezentowali się rewelacyjnie.kar_2

Komisja konkursowa w składzie: Teofil Sirocki, Joanna Białk, Krystyna Lewna pierwsze miejsce przyznała uczennicy klasy V c Annie Nowickiej, na drugim miejscu uplasował się Jakub Hinz z klasy VI a. Ania i Jakub ponownie zmierzą się z trudnym językiem kaszubskim podczas etapu powiatowego ww. konkursu, przygotowując czytanie pierwszej części („Na pustkowiu”) epopei kaszubskiej „Żëcé ë przigòdë Rémùsa. Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.


 

"Dzień pirata" czyli otrzęsiny klas czwartych

Dla tegorocznych czwartoroczniaków, uszczęszczających do Szkoły Podstawowej im. Lecha Bądkowskiego w Luzinie, uroczystość otrzęsin przygotowali wychowawcy klas czwartych oraz uczniowie Samorządu Uczniowskiego. Odbyły się one 2 października 2015r.

Tego dnia na sali gimnastycznej urządzono Wyspę Piratów, a Czarnobrody, władca Wyspy, przygotował dla uczniów kilka konkurencji – niespodzianek. Młodzi piraci i piratki musieli popisać się umiejętnościami manualnymi – rysowali tatuaże na twarzy oraz malowali portrety wychowawców na pirackiej fladze.

Czarnobrody zarządził także zmywanie pokładu swojego statku oraz ratowanie rozbitka na wzburzonym morzu – uczniowie klas czwartych toczyli slalomem piłkę tenisową przy użyciu miotły oraz przeciągali się na worku na śmieci, ćwicząc sztukę utrzymania się w pirackiej łajbie.

Gdy kubeczki napełniono sokiem z cytryny, w szranki stanęli zarówno uczniowie jak i wychowawcy klas czwartych. Choć była to "kwaśna" konkurencja – z twarzy zawodników nie zniknął uśmiech.

Po złożeniu przysięgi na brodę Czarnobrodego, czwartoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona "starszaków". Uroczystość zakończyła dyskoteka dla uczniów klas czwartych.Nad przebiegiem konkurencji czuwali uczniowie Samorządu: Alicja Szmuda (VIB), Ewelina Socha (VIB) oraz Amelia Gruba (VID), a w rolę Czarnobrodego wcieliła się Milena Fajter z klasyVIA. Za oprawę muzyczną odpowiadali: Nikodem Dzienisz (VIE) oraz Igor Wiczkowski (VIC).


 

Nie taka tabliczka mnożenia straszna, jak ją przedstawiają.

25 września 2015 r. w naszej szkole obchodziliśmy V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Przed głównym dniem obchodów przygotowywaliśmy plakaty, rekwizyty, ozdabialiśmy szkołę w dekoracje z tabliczką mnożenia. Przypominaliśmy sobie działania w formie zabaw.


25 września znajomość tabliczki sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów. Egzaminatorami byli uczniowie, którzy tworzyli specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni byli w losy i przepytywali kolegów , koleżanki i osoby dorosłe. Łącznie przepytaliśmy 493 osoby i wyłoniliśmy 282 Ekspertów Tabliczki Mnożenia, którzy otrzymywali specjalną legitymację MT EXPERT oraz mieli okazję przybić z egzaminatorami piątkę lub żółwika.certyfikat

W tym roku akcji patronowała sowa, dlatego można je było spotkać na korytarzach naszej szkoły. Zdjęcia pokazują, jak świetnie się bawiliśmy. Deklarujemy jednocześnie chęć ponownej zabawy z tabliczką mnożenia w przyszłym roku.


 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Dzień 21 września 2015 r. w Szkole Podstawowej w Luzinie był inny niż zazwyczaj. Uczyliśmy się demokracji, wybierając nasz szkolny Samorząd Uczniowski. Kandydatami byli uczniowie klas piątych i szóstych – łącznie 22 osoby. Po wcześniej przeprowadzonej kampanii wyborczej przystąpiliśmy do głosowania.


Nauczyciele rozdali nam karty wyborcze.  Mogliśmy zagłosować na maksymalnie 5 osób. Po podliczeniu głosów okazało się, że do samorządu dostało się siedem dziewcząt. Przewodniczącą została Ewelina Socha z klasy VI b, a zastępcą Milena Fajter z klasy VI a. Pozostałe członkinie to: Alicja Szmuda z klasy VI b, Amelia Gruba z klasy VI d, Greta Formela z klasy VI e, Izabela Jelińska z klasy V d oraz Beradetta Landowska z klasy V f.

Nauczyciele, którzy będą nam pomagali w wypełnianiu naszych obowiązków to panie Mirosława Bargańska – Konkol, Joanna Sikora oraz pan Piotr Jażdżewski. Obiecujemy solidnie wypełniać nasze zobowiązania i dziękujemy Wam za zaufanie.


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 20
 
Czy lubisz swoją szkołę?
 

Szkoły naszych absolwentów

Reklama

Galeria zdjęć

Dokumenty

Jesteśmy bezpieczni

Koniec roku już "tylko" za:

Co to będzie za radość:)

What’s g(r)o(w)ing on?”

Projekt Socrates-Comenius