Szkoła Podstawowa im. Lecha Bądkowskiego w Luzinie

Informacje dla rodziców

Informacje dla uczniów

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

Kalendarz


Dzisiaj jest: Wtorek
23 Maja 2017
Imieniny obchodzą
Budziwoj, Dezyderiusz, Dezydery, Emilia,
Iwona, Jan, Leontyna, Michał, Symeon

Do końca roku zostało 223 dni.
Zodiak: Bliźnięta
Aktualności

                                                                                     image_001

 

Szanowni Państwo,

Już po raz czternasty z inicjatywy Rady Rektorów Województwa Pomorskiego w dniach 24-28 maja 2017 r. zorganizowany zostanie Bałtycki Festiwal Nauki.

W ramach Festiwalu zaplanowano ponad 520 wydarzeń popularyzujących naukę, odbywających się m.in. w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Słupsku, Pelplinie, Borucinie czy Helu. W programie Festiwalu znalazły się m.in: konferencje i pikniki naukowe, wykłady, warsztaty, dyskusje panelowe, prezentacje doświadczeń i eksperymentów, zwiedzanie laboratoriów, naukowe wycieczki plenerowe, spektakle i wiele innych ciekawych imprez.

Bałtycki Festiwal Nauki zaliczany jest do największych festiwali nauki w kraju i cieszy się jednocześnie szerokim zainteresowaniem mieszkańców Pomorza.

Wysoka ranga imprezy znajduje również swoje odzwierciedlenie w patronatach honorowych min. Wojewody Pomorskiego, Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydentów Miast Gdańska, Gdyni, Sopotu i Słupska, Dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Prezesa Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, Dyrektora Ośrodka Przetwarzania Informacji Państwowego Instytutu Badawczego oraz Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Festiwal adresowany jest do szerokiego grona społeczeństwa naszego regionu, niezależnie od wykształcenia i wieku. Uczestnikami imprez są zarówno uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych jak również, osoby dorosłe, a nawet dzieci w wieku przedszkolnym.

Celem Festiwalu jest przybliżenie mieszkańcom regionu tematyki prowadzonych na Pomorzu badań naukowych, zaznajomienie z osiągnięciami nauki oraz przedstawienie ich w możliwie zrozumiałej, atrakcyjnej formie, sprzyjającej rozbudzeniu ciekawości świata i radości jego poznania.

Część imprez festiwalowych objętych jest dofinansowaniem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego ze środków na działalność upowszechniającą naukę, z kolei wydarzenia, które podejmują tematykę dotyczącą ochrony środowiska, uzyskały dofinansowanie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

W tegorocznej edycji Festiwalu udział zapowiedziało 9 uczelni wyższych zrzeszonych w Radzie Rektorów Województwa Pomorskiego, w tym według kolejności alfabetycznej:

 

Program imprez festiwalowych oraz informacje dotyczące zasad zapisów na część z imprez objętych wcześniejszą rezerwacją, dostępne są po kliknięciu w nazwę każdej z uczelni, zgodnie z powyższym zestawieniem.

Do grona organizatorów XIV BFN zaliczyć należy ponadto 3 Instytuty Gdańskiego Oddziału Polskiej Akademii Nauk. Dwa z nich: Instytut Oceanologii PAN w Sopocie oraz Instytut Maszyn Przepływowych PAN w Gdańsku zaprezentują się podczas X Sopockiego Dnia Nauki, który jako jedno z wydarzeń XIV BFN odbędzie w sobotę, 27 maja br. w godz. 10.00-16.00 na Placu Przyjaciół Sopotu. W imprezie udział wezmą ponadto: Muzeum Archeologiczne w Gdańsku - Oddział w Sopocie, Sopockie Towarzystwo Naukowe a także Wydział Ekonomiczny Uniwerystetu Gdańskiego. Szczegółowy program X Sopockiego Dnia Nauki dostępny jest pod tym linkiem.

Trzeci z Instytutów PAN - Instytut Budownictwa Wodnego PAN w Gdańsku zorganizuje w ramach imprez towarzyszących XIV Bałtyckiemu Festiwalu Nauki “Letnie Spotkania z Nauką” i „Oranżerię Naukową dla Dzieci”. Oba wydarzenia to cykl 18 imprez, które już od 15 lat odbywają się w każdy sobotni wieczór lipca i sierpnia na leśnej polanie w Ośrodku Pracy Twórczej IBW PAN w Czarlinie-Skoczkowie. Szczegóły odnośnie obu wydarzeń dostępne są pod tym linkiem.

Wszystkich młodych odkrywców oraz dorosłych pasjonatów nauki zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat zaplanowanych imprez festiwalowych na stronach poszczególnych organizatorów, zachęcając tym samym do czynnego udziału w Festiwalu.

 

Z poważaniem,

Zespół Organizacyjny XIV Bałtyckiego Festiwalu Nauki


 

 

Nasi uczniowie sadzili las

W dniu 21 kwietnia 2017r. uczniowie klasy VI f Szkoły Podstawowej w Luzinie oraz pracownicy Nadleśnictwa Strzebielino z siedzibą w Luzinie aktywnie włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi.

1

Uczciliśmy ten dzień, sadząc drzewka. Posadziliśmy około 1500 sosen, we wcześniej wyoranych bruzdach, zachowując odległość między sadzonkami około 70 cm. Większość uczniów po raz pierwszy sadziła drzewa, wszystkim to przedsięwzięcie sprawiło wielką przyjemność. Po pracy czekała na nas ciepła herbata i słodka drożdżówka. Polskie przysłowie mówi: „Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las”. Tzn. życie ludzkie przemija, a świat przyrody jest trwały, niezmienny. I oby tak zawsze było.


 

Rodnô Mòwa” w powiecie wejherowskim

24 kwietnia 2017 roku w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbyły się eliminacje powiatowe 46. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa”.

W konkursie startowały trzy uczennice Szkoły Podstawowej im. Lecha Bądkowskiego Miłą niespodziankę sprawiła nam uczennica klasy VI c Anna Nowicka, która zaprezentowała wiersz Jaromiry Labuddy „Ògardowi òbrządk” oraz fragment opowiadania Stanisława Jankego „Psë”, i zajęła trzecie miejsce w tym prestiżowym konkursie. Ani gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.


 

ZAJĘCIA INFORMACYJNO – PROMOCYJNE

FIRMY GAZ – SYSTEM S. A.

Dnia 10 i 11 kwietnia firma GAZ – SYSTEM S.A. przeprowadziła w naszej szkole ciekawe zajęcia w ramach kampanii polegającej na organizacji działań informacyjno – promocyjnych po budowie gazociągu dla inwestycji pn. Gazociąg Szczecin – Gdańsk. Zostały przeprowadzone prelekcje, pokazy i  konkurs o charakterze edukacyjnym. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klas szóstych. Po zakończonych zajęciach wszyscy byli bardzo zadowoleni i twierdzili, że już czekają na następne.

Regulamin konkursu o charakterze edukacyjnym po zakończonych zajęciach.


 

„Rodnô Mòwa”

5 kwietnia 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Luzinie odbyły się gminne eliminacje XLVI Konkursu Recytatorskiego „Rodnô Mòwa”. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Lecha Bądkowskiego spisali się znakomicie i będą reprezentować gminę Luzino w eliminacjach powiatowych.

W grupie przedszkolnej III miejsce zajęła Zuzanna Milbrod z luzińskiego przedszkola; w klasach I – III   również III miejsce zajęła Antonina Lewnau, natomiast w kategorii IV – VI I miejsce przypadło Annie Nowickiej, II Otylii Dampc, III zajął Tomasz Skiba. Wszystkim uczestnikom eliminacji gminnych serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.rodna_mowa


 

Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i do kl. I dla uczniów spoza obwodu na rok szkolny 2017/2018

 

Informacje szczegółowe znajdują się pod linkiem:

http://luzino.eu/pl/rekrutacja-do-przedszkoli-publicznych-oddzialow-przedszkolnych-przy-szkolach-podstawowych-i-do-klas-pierwszych-szkol-podstawowych-na-rok-szkolny-20172018


 

KOLOROWO, WESOŁO I WYSTRZAŁOWO - PRIMA APRILIS W NASZEJ SZKOLE!

Dnia 31 marca 2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole Prima Aprilis, czyli powszechnie znane święto psikusów i żartów. Samorząd Uczniowski wpadł na pomysł zorganizowania w tym wyjątkowym dniu konkursu, na najbardziej wystrzałowy strój wiosny 2017 roku. Wesoły nastrój udzielił się naszym uczniom już od samego rana. Na szkolnych korytarzach było bardzo kolorowo, wesoło i wystrzałowo.

Mogliśmy podziwiać poprzebieranych uczniów, którzy wykazali się przy tym ogromną kreatywnością, pomysłowością i inwencją twórczą. Punktem kulminacyjnym okazał się finał. Zebrana na apelach społeczność szkolna mogła podziwiać najlepsze stroje w przygotowanym przez SU, krótkim występie artystycznym. Po zakończonych występach wszyscy udali się do swych klas, by oddać głosy i wybrać najlepiej poprzebieranych uczniów. Głosami uczniów zwyciężczynią okazała się „Dzidzia” – Maja Cierocka VI a (112 pkt.), która wykazała się śmiałym i oryginalnym strojem, a co najważniejsze potrafiła zdobyć sobie przychylność widzów.

Oto pozostali nagrodzeni:

II miejsce – Kacper Padziński VI a „Polska Kobieta” – 105 pkt.

III miejsce – Otylia Pikron VI f „Jednorożec” – 104 pkt.

Wyróżnienia:

  • Paula Tobias V a „Marilyn Monroe”
  • Patryk Dawidowski V b „Kujon”
  • Kacper Pawłowski IV b „Joker”
  • Szymon Tobias VI e „Warszawski Cwaniak”
  • Izabella Groth V b „Sprzątaczka”

Gratulujemy wszystkim za stworzenie niezapomnianego i pozostającego na długo w pamięci widowiska!


 

KASZËBSCZÉ SPIÉWË LUZINO 2017

Dnia 16.03.2017 r. w Szkole Podstawowej im. Lecha Bądkowskiego w Luzinie odbył się XV Pomorski Festiwal Piosenki Kaszubskiej „Kaszëbsczé spiéwé”. Otwarcia festiwalu dokonał wójt Jarosław Wejer, a dyrektor Dariusz Rompca powitał zaproszonych gości. Zaszczycili nas swoją obecnością m.in. Senator RP Kazimierz Kleina, Renata Matys z Kuratorium Oświaty w Gdańsku, Genowefa Słowi – zastępca Przewodniczącego Rady Powiatu, Maria Krośnicka – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Luzinie, rzeźbiarka - Łucja Jabłońska, radni Gminy Luzino, mieszkańcy Luzina oraz przedstawiciele innych gmin.

                Organizatorem festiwalu był Wójt i Rada Gminy Luzino, Szkoła Podstawowa im. Lecha Bądkowskiego w Luzinie, Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie i Zrzeszenie Kaszubsko - Pomorskie oddział w Luzinie. Patronat honorowy objął Kurator Oświaty w Gdańsku – Monika Kończyk, Marszałek Województwa Pomorskiego – Mieczysław Struk i Senator RP - Kazimierz Kleina. Festiwal popularyzuje pieśni kaszubskie wśród dzieci i młodzieży, promuje talenty oraz motywuje do ich rozwijania. Umożliwia wymianę doświadczeń artystycznych i integrację środowiska kaszubskiego.

Konferansjerkę prowadziła Przewodnicząca Rady Rodziców SP Luzino – Katarzyna Kankowska-Filipiak. Wykonawców oceniało jury w składzie: Witosława Frankowska – przewodnicząca, Weronika Korthals, Piotr Jędrzejczak, Tomasz Fopke i Mieczysław Bistroń.

Na scenie wystąpiło 16 solistów i 18 zespołów, łącznie 122 uczestników z powiatów: kartuskiego, puckiego, wejherowskiego. Wydarzenie na bieżąco relacjonowało Radio Kaszëbë. Materiał o festiwalu zrealizowała TTM. Imprezę finansowano ze środków Rady Gminy Luzino i Rady Powiatu Wejherowskiego. Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody, a wszyscy uczestnicy upominki i dyplomy. Nagrodę specjalną za 20 lat kierowania zespołem „Luzińskie Dzwoneczki” wręczono Alicji Klinkosz. Z festiwalu jesteśmy bardzo zadowoleni. To wspaniałe wydarzenie kulturalne, które umacnia naszą kaszubską tożsamość i jest źródłem dumy dla wszystkich.

                Szeroka gama kaszubskich utworów, emocjonalne zaangażowanie wykonawców oraz cała oprawa zapewniły niepowtarzalną atmosferę festiwalu. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu. Dziękujemy uczestnikom, ich opiekunom za kultywowanie tradycji śpiewania w języku kaszubskim i wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację XV Festiwalu Piosenki Kaszubskiej „Kaszëbsczé Spiéwë”.

Do pobrania:

Protokół w wersji pdf

Protokół w wersji docx


 

XXI Międzyszkolny Konkurs Matematyczny i Ortograficzny w Luzinie

Dnia 23.03.2017 r. w Szkole Podstawowej im. L. Bądkowskiego w Luzinie odbył się XXI Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny i Matematyczny. Uczniowie z klas trzecich szkół podstawowych gminy Luzino – z Barłomina, Kębłowa, Sychowa, Wyszecina, Luzina mieli możliwość wykazania się swoimi wiadomościami oraz umiejętnościami z zakresu ortografii i rozwiązywania zadań matematycznych.

Dyktando konkursowe pisało 16 uczniów, a do konkursu matematycznego przystąpiło 19 dzieci. Prace uczestników oceniała komisja w składzie: Hanna Plecke – przewodnicząca, Anna Kurs, Ewa Tempska, Anita Tobias, Sylwester Sychowski, Mirosława Marszewska, Dorota Taciak, Maria Goike, Danuta Klocka.

Zarówno w konkursie matematycznym, jak i ortograficznym uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom. W konkursie matematycznym I miejsce zdobyli Oliwier Pendowski ( S.P. Luzino ) i Nikodem Labudda ( S.P. Luzino ), II miejsce – Maksymilian Chrzanowski ( S.P. Luzino ), III miejsce – Adam Malotka ( S.P. Luzino ). W konkursie ortograficznym I miejsce uzyskała Daria Dampc ( S.P. Luzino ), II miejsce – Nikola Kożyczkowska ( S.P. Luzino ), III miejsce – Zuzanna Marzejan ( S.P. Kębłowo ) i Wiktoria Wołodko ( S.P. Luzino ).

Laureaci oraz wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali atrakcyjne nagrody – plecaki, książki, słodycze, dyplomy ufundowane przez Wójta i Radę Gminy Luzino.


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 28
 
Czy lubisz swoją szkołę?
 

Szkoły naszych absolwentów

Galeria zdjęć

Dokumenty

Jesteśmy bezpieczni

Koniec roku już "tylko" za:

Co to będzie za radość:)

What’s g(r)o(w)ing on?”

Projekt Socrates-Comenius