Szkoła Podstawowa im. Lecha Bądkowskiego w Luzinie

Informacje dla rodziców

Informacje dla uczniów

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

Kalendarz


Dzisiaj jest: Sobota
1 Listopada 2014
Wszystkich Świętych
Imieniny obchodzą
Andrzej, Konradyn, Konradyna, Seweryn,
Warcisław, Wiktoryna

Do końca roku zostało 61 dni.
Zodiak: Skorpion
Aktualności

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE

13 października 2014 r. w Szkole Podstawowej im. Lecha Bądkowskiego w Luzinie świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Jubileusze pracy obchodzili: p. Wiesława Grubba, p Izabela Cholcha, p. Grażyna Hinc, p. Danuta Mikuła oraz p. Maria Nawrocka. Wśród gości nie zabrakło Wójta Gminy Luzino Jarosława Wejer, ks. prałata Zygfryda Leżańskiego, przewodniczącej Rady Rodziców, radnej Aleksandry Meyer oraz przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji, radnego Mieczysława Brzeskiego.

W tym dniu wszyscy pamiętali o stroju galowym. Podniosły nastrój towarzyszył uczniom i pracownikom szkoły również podczas apeli. Naszej klasy również nie zabrakło wśród widzów szkolnego występu. Głównym tematem przedstawienia była szkoła. Uczniowie starali się pokazać ideał klasy, którą niestety nie byli. Za prezentację wspaniałego widowiska z udziałem chóru szkolnego widownia podziękowała brawami. Przedstawienie, pod kierunkiem pani Jolanty Bańko, przygotowali uczniowie klasy VI a, chór prowadziła pani Marlena Miotke, za nagłośnie odpowiedzialny był pan Mieczysław Brzeski.

Tego dnia ,uczniowie ,dziękując za trud włożony w naszą edukację i wychowanie, składali nauczycielom życzenia, obdarowywali kwiatami. Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Luzinie był niezwykle uroczysty.

Uczennice kl.VI d:

Paula Bobkowska, Martyna Brzeska, Natalia Kwidzińska


 

 

Odsłonięcie Pamiątkowej Tablicy Poświęconej Prof. Gerardowi Labudzie

 

Profesor Gerard Labuda był niewątpliwie najwybitniejszym uczniem naszej szkoły. Choć uczęszczał do niej zaledwie 4 lata, zawsze podkreślał jak wiele jej zawdzięcza. Rolę jaką odegrała Szkoła Podstawowa w Luzinie oraz lata spędzone w tych murach Profesor wspominał następująco:

Szkołę wspominam i zachowuję w pamięci jako drugi dom, a to przede wszystkim dzięki moim nauczycielom.

... poprawnego czytania, pisania i mówienia po polsku nauczyła mnie dopiero Szkoła Powszechna w Luzinie. Bo cóż z tego, że umiałem, ale język polski znany był mi tylko z kazań w kościele i z książki do nabożeństwa, gdyż każde słowo czytałem i wymawiałem po kaszubsku, a moja ortografia odbiegała mocno od prawideł polskiej pisowni.

Zacząłem więc uczęszczać do ówczesnej 4-klasowej szkoły w ósmym roku życia. W klasie I byłem tylko jeden miesiąc, również w drugiej nie zabawiłem długo. Dopiero trzecią klasę odpracowałem rzetelnie do końca roku szkolnego, w czwartej natomiast przesiedziałem trzy lata.

W klasie trzeciej opanowałem sztukę mówienia i czytania po polsku (...) Nauczycielką była tu przedobra pani Kwidzińska. W klasie czwartej znaleźliśmy się pod opieką znakomitego, rozumiejącego nasze kłopoty pedagoga, Waleriana Meiera (...) z pewnością Jemu zawdzięczam, że przekonał moich rodziców o zasadności dalszej mojej nauki w gimnazjum.

Wobec szkoły w Luzinie i w stosunku do moich nauczycieli z tamtych lat zaciągnąłem dług wdzięczności jedyny i niepowtarzalny zamiłowanie do nauki i nigdy nie zaspokojoną w pełni ciekawość poznania świata. Z tym posagiem wchodziłem do następnych przybytków wiedzy, do gimnazjum, na uniwersytet.”

Cieszę się ogromnie, że obecność i pamięć o Profesorze Gerardzie Labudzie, uczniu tej szkoły zostanie za chwilę tak pięknie uwieczniona na jej murach i w ten sposób jeszcze bardziej osoba Profesora, będzie oddziaływać oraz inspirować do rozwoju swoich talentów i podejmowania życiowych wyzwań coraz to nowsze roczniki uczniów luzińskiej podstawówki.

Jesteśmy bardzo dumni i chlubimy się tym, że mieliśmy tak znakomitego i wybitnego ucznia.


 

Biegi sztafetowe 2014

Na terenie Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie (koło Kościerzyny) 17 października odbyły się XLIII Igrzyska Młodzieży Szkolnej, XVI Gimnazjada oraz XV Licealiada w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców. Była to największa impreza sportowa w roku szkolnym 2014/15 organizowana przez Wojewódzki Szkolny Związek w Gdańsku, w której udział wzięło ponad 1000 uczestników.

Prawo startu, w tej imprezie, mieli zwycięzcy eliminacji powiatowych, tak więc udział wzięło 20 sztafet po 10 zawodników. Bardzo duży sukces odnieśli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Lecha Bądkowskiego w Luzinie, którzy po zajęciu pierwszego miejsca w eliminacjach powiatowych, powtórzyli swoją wyższość nad rywalami zajmując również pierwsze miejsce w mistrzostwach Województwa Pomorskiego w kategorii chłopców na dystansie 10x800 m.

Rywalizacja była bardzo emocjonująca i dopiero na ostatniej zmianie rozstrzygnęły się losy pierwszego miejsca. Wystarczy wspomnieć, że po pierwszej zmianie sztafeta chłopców z Luzina zajmowała 12 miejsce. Rewelacyjnie na drugiej zmianie pobiegł Maciej Darznik, który wyprowadził sztafetę na drugie miejsce. Kolejny biegacz - Igor Wiczkowski wyszedł na pierwsze miejsce, które utrzymywali do ósmej zmiany. Na dziewiątej zmianie chłopcy stracili prowadzenie na rzecz sztafety Starogardu Gdańskiego, jednak biegnący na ostatniej zmianie Beniamin Damps, mający do prowadzącego stratę ok. 20 m, w świetnym stylu, nie tylko dogonił rywala, ale i wypracował znaczną przewagę dla swojej drużyny, przybiegając na metę jako pierwszy. Chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Luzinie zajęli pierwsze miejsce przed sztafeta ze Starogardu Gdańskiego i Lęborka. W nagrodę sztafeta chłopców w składzie Nastały Mikołaj, Darznik Maciej, Wiczkowski Igor, Skiba Szymon, Dzięcielski Damian, Lis Gracjan, Tracz Marcin, Damps Szymon, Langa Jakub, Damps Beniamin, Angel Filip (rezerwowy) będzie reprezentowała województwo pomorskie na mistrzostwach Polski w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbędą się pod koniec kwietnia 2015 r. w Łodzi.


 

Pomagamy czworonogom z Dąbrówki

Pomoc zwierzakom ze schroniska w Dąbrówce na stale wpisała się z coroczne akcje charytatywne, które organizują i w których uczestniczą uczniowie naszej szkoły. Tegoroczna zbiórka darów odbyła się 2 października. Samorząd Szkolny przeprowadził akcję informacyjną w szkole, na gazetkach powieszono plakaty, ulotki i zdjęcia psiaków z Dąbrówki.

W zbiórce darów wzięli udział uczniowie klas 0 - 6, rodzice, nauczyciele oraz panie z obsługi. Udało nam się zebrać ponad 200 kilogramów suchej karmy, około 70 kilogramów mokrej karmy, koce, ręczniki, kołdry, poduszki, dywaniki oraz blaszane miseczki.

Igor, Karolina, Rozalia, Ewelina, Szymon i Klaudia każdą przerwę lekcyjną spędzili na układaniu darów, a panie – Wioleta Płotka oraz Dominika Lebiecka czuwały nad przebiegiem zbiórki.

Zaangażowanie uczniów oraz efekty tegorocznej akcji najlepiej oddają zdjęcia. Zapraszam do ich obejrzenia.


 

Demokracja w naszej szkole – wybory do Samorządu Uczniowskiego

            Dnia 17.09.2014 r. w Szkole Podstawowej im. Lecha Bądkowskiego w Luzinie zostały przeprowadzone wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Do walki o wejście w jego skład przystąpiło 23 kandydatów wyłonionych przez kolegów i koleżanki na forum klas.

Wybieraliśmy osoby, których programy najbardziej nas zaciekawiły. Przyszli samorządowcy obiecywali nam: czekoladowe mleko, szafki, większą ilość wycieczek, powstanie sklepiku szkolnego, dzień bez jedynki, dzień kolorowych paznokci i wiele innych atrakcji, często niemożliwych do realizacji.

W głosowaniu wzięli udział wszyscy obecni na zajęciach uczniowie z klas IV – VI, którzy otrzymali od swoich nauczycieli specjalne karty z nazwiskami kandydatów. Głosowanie, zgodnie z ordynacją wyborczą było tajne. Uczniowie wypełnione karty do głosowania osobiście wrzucali do urny. Jej otwarcia  dokonał opiekun SU wspólnie z Komisją Wyborczą.

W wyniku prac komisji do Samorządu Uczniowskiego zostali powołani:

1.Wiczkowski Igor VC – Przewodniczący SU

2.Meyer Rozalia VI A – Z-ca przewodniczącego

3.Maszota Kornelia VI D

4.Tobias Karolina VI C

5.Holender Klaudia VI A

6.Socha Ewelina V B

7.Skiba Szymon VI E

Wybory do SU  w szkole podstawowej były udane. Sądzimy, że Igor Wiczkowski poradzi sobie w roli przewodniczącego samorządu. Liczymy również na spełnienie obietnic wyborczych.

Uczniowie klasy VIb


 

 

Pokaz sprzętu ratowniczego

12 czerwca 2014 r. już po raz drugi gościliśmy w naszej szkole ratowników medycznych z Rejonowego Oddziału PCK w Wejherowie.

W spotkaniu brali udział uczniowie klas trzecich, którzy uczestniczyli w tym roku szkolnym w zajęciach pierwszej pomocy przedmedycznej w ramach programu edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Ratownicy pokazali specjalistyczny sprzęt przeznaczony do ratowania życia ludzkiego. Zaprezentowali m.in. działanie defibrylatora AED, który służy do przywracania akcji serca w nagłych wypadkach i jest przystosowany do wykorzystywania przez osoby bez przeszkolenia medycznego. Urządzenie jest coraz częściej dostępne w takich miejscach publicznych jak kina czy centra handlowe.

Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci, które nie tylko miały okazję zobaczyć ratowników w akcji, ale także zapoznać się z charakterem pracy wolontariuszy PCK. Być może spotkanie to zachęci uczniów, by w przyszłości wstąpić w ich szeregi. 

Wizyta w Rumunii

W dniach 3-6 czerwca 2014r. odbyło się ostatnie spotkanie w ramach projektu Comenius „What’s G(r)o(w)Ing On?” w malowniczym regionie Rumunii – Transylwanii. Naszą szkołę reprezentowały nauczycielki: Dominika Lebiecka, Mirosława Bargańska-Konkol i Mirosława Białk.

Wizyta miała charakter roboczy. Panie wizytowały partnerską szkołę podstawową w okolicach miasta Sibiu. Uczniowie tej szkoły uczą się w dwóch budynkach. W miejscowości Slimnic klasy VII i VIII, natomiast w Rusi dzieci młodsze – klasy 0-VI. Ze względu na niewielką liczbę uczniów wśród maluchów zajęcia odbywają się w klasach łączonych. Dzieci z klasy zerowej, pierwszej i drugiej uczą się razem w jednej sali. Uczniowie trzeciej i czwartej stanowią też jeden zespół klasowy, klasy piąte i szóste również odbywają lekcje wspólnie.Gościnnie odwiedzono także zaprzyjaźnione przedszkole w urokliwej, górskiej wiosce Sibiel.

Ponadto, w ramach projektu, wszyscy uczestnicy spotkania wzięli udział w wycieczkach z przewodnikiem, podczas których podziwiano florę i faunę Transylwanii - Siedmiogrodu, Góry Sybińskie oraz architekturę urokliwego miasta Sibiu (Sybin) – zwanego „perełką” Rumunii.

Niezwykle bogaty program spotkania projektu Comenius w Rumunii był dobrą okazją do zdobycia nowych doświadczeń, poznania rumuńskiego systemu edukacji, wymiany opinii między nauczycielami.


 

Biegi po zdrowie – WIOSNA 2014

Na boisku przy Szkole Podstawowej im. Lecha Bądkowskiego w Luzinie odbyła się kolejna edycja Biegów po Zdrowie. Od 12 lat miłośnicy aktywności ruchowej na świeżym powietrzu spotykają się aby aktywnie spędzić czas.

W trzech edycjach 02.06,06.06 i 9.06.14 r. – finał – w wiosennych biegach wzięło udział łącznie 1042 uczestników. Zawody jak zawsze rozgrywane są z podziałem na 14 kategorii, począwszy od najmłodszych, którzy ścigają się na dystansie 300 m – 6 biegów i 8 biegów na dystansie 800 m. Każdy uczestnik biegu nagradzany jest słodkim upominkiem. Najlepsi w swojej kategorii zdobywają medale po 3 biegach. Dzięki sponsorom: Urząd Gminy Luzino, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Luzinie, Rada Sołecka Luzino, Market Polo, Delikatesy Centrum, Pizzeria Sorento, GKS Luzino, organizatorzy mają możliwość rozlosowania upominków rzeczowych spośród wszystkich uczestników. W Wiosennych Biegach po Zdrowie najlepszymi okazali się:

Klasa

Miejsce

DZIEWCZĘTA

CHŁOPCY

I

1

Lesnau Zuzanna

Jabłoński Szymon

2

Gelińska Marta

Formela Kacper

3

Jabłońska Julia

Giedrojć Olaf

II

1

Burda Laura

Mach Paweł

2.

Kobiela Wanesa

Szmuda Jan

3.

Figlon Patrycja

Rohde Hubert

III

1.

Landowska Bernadeta

Angel Filip

2.

Kas Milena

Rojewski Stanisław

3.

Koepke Martyna

Baranowski Dawid

IV

1.

Jabłońska Agata

Wiczkowski Igor

2.

Fajter Milena

Marszał Cyprian

3.

Rajko Monika

Adamus Kacper

V

1.

Meyer Rozalia

Damps Beniamin

2.

Sikora Agnieszka

Nastały Mikołaj

3.

Szulc Anna

Bornowski Kacper

VI

1.

Sikora Wiktoria

Hewelt Błażej

2.

Borkowska Magda

Gruba Benjamin

3.

Nastały Agata

Richert Paweł

OPEN

1.

Topp Zofia

Konczak Robert

2.

Jabłońska Martyna

Minga Paweł

3.

Brzeska Paulina

Adamus Patryk


 

 

DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE

Dnia 2 czerwca 2014 r. z okazji Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej im. L. Bądkowskiego w Luzinie Rada Rodziców wraz z dyrekcją szkoły oraz nauczycielami zorganizowała gry i zabawy rekreacyjne dla uczniów naszej szkoły. Dzieci i młodzież bawiła się się od godziny 9.00 do 12.00 na placu przed budynkiem szkolnym oraz na szkolnym boisku.

Dla uczniów klas 0- III przygotowano atrakcje w postaci zabawy na dmuchanym zamku oraz różnego rodzaju zabawy sportowe. Każdy mógł poczuć się zwycięzcą. Na uczestników sportowych rywalizacji czekały bowiem liczne atrakcyjne nagrody takie jak: piłki, kubki, przybory szkolne, bańki mydlane i inne. Dla uczniów klas I-VI zorganizowano również indywidualne konkurencje sportowe typu: skakanie na skakance, rzucanie woreczkiem do celu, hula hop, tor przeszkód itp. W zmaganiach grupowych podzielono uczniów na kategorie wiekowe. Klasy czwarte grały w dwa ognie, piąte w koszykówkę, szóste zaś w piłkę nożną.

Wszystkie dzieci naszej szkoły zostały ponadto obdarowane słodkościami : batonami i cukrową watą , a także popcornem.

Miłym akcentem dziecięcego święta okazał się również słodki upominek – batonik ufundowany dla każdego dziecka przez Wójta Gminy Luzino.

Uczniom naszej szkoły przypadła do gustu forma obchodów Dnia Dziecka, która w naszej szkole staje się miłą tradycją.

Zwłaszcza uczniowie klas szóstych z nostalgią wspominać będą dobrą zabawę i upominki. Być może za rok powrócą jako wolontariusze, aby wzorem starszych kolegów z gimnazjum, którzy w tym roku ze szczególnym poświęceniem pomagali w sprawnym przeprowadzeniu imprezy, bawić i dawać dobry przykład młodszym dzieciom.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. L. Bądkowskiego w Luzinie dziękują organizatorom i darczyńcom za zorganizowanie, przeprowadzenie i ufundowanie prezentów z okazji Dnia Dziecka. 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 17
 
Czy lubisz swoją szkołę?
 

Galeria zdjęć

Dokumenty

Jesteśmy bezpieczni

Koniec roku już "tylko" za:

Co to będzie za radość:)
Reklama

What’s g(r)o(w)ing on?”

Projekt Socrates-Comenius