Szkoła Podstawowa im. Lecha Bądkowskiego w Luzinie

Informacje dla rodziców

Informacje dla uczniów

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Kalendarz


Dzisiaj jest: Czwartek
30 Marca 2017
Imieniny obchodzą
Amelia, Aniela, Częstobor, Jan,
Kwiryna, Kwiryn

Do końca roku zostało 277 dni.
Zodiak: Baran
Aktualności

MUSICAL W LUZIŃSKIEJ PODSTAWÓWCE

13 czerwca w Szkole Podstawowej im. Lecha Bądkowskiego w Luzinie miała miejsce premiera musicalu pt.: ”Wyloguj się”, przygotowanego przez nauczycieli i uczniów klas IV –VI. W godzinach popołudniowych zjawili się zaproszeni goście oraz rodziny młodych aktorów, a wszystkich zebranych powitał dyrektor szkoły - pan Dariusz Rompca.

Scenariusz, napisany przez panią Tatianę Namyślak, powstał specjalnie na potrzeby tego przedstawienia, które jest jednocześnie spektaklem profilaktycznym. Zamierzeniem autorki i reżyserek - pani Jolanty Bańko i Doroty Dawidowskiej jest uświadomienie dzieciom i młodzieży szkodliwości wynikającej z zamknięcia się w świecie wirtualnym, konsekwencji cyberprzemocy oraz kształtowanie właściwych postaw społecznych (w tym umiejętności przyznawania się do winy, przepraszania i wybaczania) i otwarcie się na różne gatunki muzyczne. Tłem dla tej opowieści jest muzyka z gatunku rock’n’rolla. Uczniowie śpiewają piosenki zarówno po polsku jak i po angielsku, m.in. „Chłopaki nie płaczą” T. Love, „Napisz proszę chociaż krótki list” i „Rock’n’Roll Music” z repertuaru Haliny Frąckowiak, „Nie zadzieraj nosa” Czerwonych Gitar, „Hit the Road Jack” Raya Charlesa, „Return to Sender” Elvisa Presleya, „Rock Around the Clock” Billy Halleya, czy „Friends Will Be Friends” Queen. Oprawę muzyczną przygotowała pani Dawidowska,
a teksty piosenek angielskich „szlifowały” z uczniami panie Dominika Lebiecka i Tatiana Namyślak. Autorką scenografii jest pani Izabeli Mrozek i grupy uczniów, nagłośnieniem natomiast zajął się pan Mieczysław Brzeski wraz z uczniem Nikodemem Dzieniszem. Prezentację multimedialną, która stanowi dopełnieni musicalu uczeń z klasy VI e, Mikołaj Bańko. Układ choreograficzny powstał dzięki paniom Weronice Czerwonko i Natalii Kopeść z Centrum Tańca Szczepan w Gdyni, a dodatkowo pani Weronika poświęciła mnóstwo godzin, aby młodzi tancerze opanowali trudną sztukę tańca do szybkiej rock’n’rollowej muzyki. Spektakl został wsparty przez Gminną Komisję Profilaktyki
i Przeciwdziałania Problemom Alkoholowowym, która sfinansowała dodatkowe cztery mikrofony na potrzeby musicalu. Przedstawienie zostanie wystawione czterokrotnie w murach luzińskiej podstawówki oraz w każdej z czterech szkół Gminy Luzino.

Podczas dwóch premierowych spektakli młodzi aktorzy dali z siebie wszystko, a tryskająca od nich pozytywna energia przeszła na zgromadzoną widownię, która przyklaskiwała w rytm muzyki i nagradzała uczniów gromkimi brawami. Sądząc po takiej reakcji, występ się spodobał.

OBSADA: Agnieszka Cirocka, Nikodem Dzienisz, Julia Fajter, Greta Formela, Oliwia Jagusiak, Maciej Klein, Faustyna Konkol, Pola Krauza, Jakub Miotke, Amelia Nowakowska, Szymon Pastucha, Kacper Paszki, Karolina Pek, Karolina Pipka, Julia Plecke, Kaja Seta, Zuzanna Sikorra, Ewelina Socha, Alicja Sorn, Alicja Szmuda, Paula Tobias, Andżelika Żelazny.


 

Największy Dzień Dziecka w gminie!

Około 900 dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Lecha Bądkowskiego w Luzinie bawiło się 01 czerwca z okazji swojego święta na imprezie zorganizowanej przez nauczycieli i Radę Rodziców. Życzenia i słodki prezent przesłał dla wszystkich dzieci również Wójt Gminy Jarosław

Dzień był słoneczny i bardzo radosny dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Świętowaliśmy Dzień Dziecka! Każdy z nas mógł uczestniczyć w takich konkurencjach, w jakich czuł się najlepiej. Wybór był duży, od łamigłówek umysłowych po różne konkurencje sportowe. Dużą popularnością cieszyły się konkurencje zręcznościowe np. rzuty do celu woreczkiem, beretem, żonglerka piłką, slalom z piłką, skoki w dal i przez skakankę, hokej, i wiele innych. Dla najmłodszych atrakcją był zamek dmuchany, malowanie twarzy, taniec z klaunem i balonowe zoo. Wszyscy mogliśmy skorzystać z cukrowej waty oraz popcornu. Każdy z nas otrzymał nagrodę za swój udział w wybranej konkurencji. Niektórzy zdobyli ich naprawdę dużo. O nagrody zadbali sponsorzy imprezy.

W drugiej części święta mogliśmy oklaskiwać koleżanki i kolegów biorących udział w finale konkursu ,,Mam Talent". Wśród nas jest wielu utalentowanych uczniów!

Był to dla nas bardzo radosny dzień, szkoda, że to święto jest tylko jeden raz w roku. - napisali o swoim święcie uczniowie.

Dyrektor Szkoły Dariusz Rompca dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego dnia: przede wszystkim Przewodniczącej Rady Pani Aleksandrze Meyer oraz pozostałym rodzicom, również nauczycielom, pracownikom obsługi i sponsorom, o których postarała się rada rodziców tj.: Radzie Sołeckiej wsi Luzino na czele z Panem sołtysem, Zygmuntem Brzezińskim, Panu Dariuszowi Gruba z Firmy EKO LOGISTIK Usługi Komunalno-Transportowe Luzino, Pani Lucynie Kandzorra, Pani Annie Wicka, Paniom ze Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich PROBONO z Luzina z Panią prezes Zosią Botulińską na czele. Za słodki prezencik w imieniu dzieci dziękuję również Wójtowi Gminy Luzino Panu Jarosławowi Wejer.


 

Projekt edukacyjny „Pokochać książkę”

25 maja 2016r. zakończyliśmy projekt edukacyjny pt. „Pokochać książkę” przedstawieniem „Smok ze smoczej jamy” Wandy Chotomskiej.

Projekt jest kontynuacją działań podjętych w poprzednim roku szkolnym (2014/15) dla uczniów klas 0-III. Tematem tegorocznych zajęć były legendy polskie i realizowane były poprzez zajęcia biblioteczne, głośne czytanie w klasie, rozwiązywanie zagadek, rebusów, szyfrów. W bibliotece szkolnej zorganizowano wystawę książek – Polska i świat w legendzie. Klasy 0-III wzięły udział w konkursie plastycznym na plakat do znanych
i lubianych legend polskich. Zwyciężyły klasy I e, 0 b, i 4-latki. Nagrody pocieszenia otrzymały klasa 0 d i 0 e. Komisja miała trudne zadanie ponieważ prace były ciekawe, pomysłowe, wykonane różnymi technikami.

Biblioteka szkolna wzbogaciła się o nowe tytuły podarowane przez uczniów.Dla klas II i III oraz IV-VI bibliotekarka p.Teresa Konkel oraz polonistka p.Jolanta Bańko przygotowały konkursy polonistyczno-czytelnicze, których zwycięzcami zostali:

Edyta Bojka II f, Daria Dampc II a, Michalina Kujawska II a, Karolina Laskowska II f, Adam Malotka II a, Marceli Stenka III b, Wiktoria Babińska III b, Wiktor Matyszewski III b, Kinga Skrzyńska III b oraz Magdalena Richert VI b, Agata Szlagowska VI b. Gratulujemy wszystkim i życzymy powodzenia.

Projekt zakończyliśmy apelem promującym czytelnictwo. Uczniowie z Koła Przyjaciół Biblioteki przedstawili legendę Wandy Chotomskiej „Smok ze smoczej jamy”. Było wesoło i kolorowo.


 

Konkurs recytatorski RODNÔ MÒWA

rodna

Dnia 13 maja 2016 w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie odbyły się powiatowe eliminacje do finału konkursu „Rodnô Mòwa”. Do konkursu przystąpiło 72 uczestników. Naszą szkołę godnie reprezentowało 3 uczniów: Tymon Susdorf, Jakub Hinz, Stanisław Szulc. Tymoteusz Susdorf z oddziału 0 F oraz Jakub Hinz z klasy VI B są laureatami powiatowych eliminacji. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na ostatnim już etapie "Rodno Mowa" - Turnieju finałowym, który odbędzie się w dniach 11-12 czerwca 2016r. w Chmielnie.


 

III MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE

Reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Lecha Bądkowskiego w Luzinie, zajęła III miejsce w Wojewódzkim Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłkę Nożną Chłopców. Finał rozgrywany był w malowniczym Nowym Stawie na Żuławach. Udział w nim wzięło 6 najlepszych drużyn piłkarskich z naszego województwa w kategorii szkół podstawowych.

Wszystkie one musiały pokonać czterostopniowe eliminacje, rozgrywając kilkanaście meczy, aby wziąć udział w tym turnieju. Oprócz Luzina, były reprezentowane były: Gdańsk, Gdynia, Starogard, Kępice i Prabuty. Wyniki: Im.- Prabuty, IIm. –Starogard, IIIm. LUZINO, IVm. Gdynia, Vm.- Gdańsk, VIm. – Kępice. Szkołę w Luzinie reprezentowali: Bauer Nikodem, Angei Filip, Raczyński Filip, Ropel Oliwier, Formela Konrad, Wiczkowski Igor, Dzienisz Nikodem, Konkol Jakub, Lidzbarski Radosław, Rohraf Kacper. GRATULUJEMY!


 

Święto Konstytucji 3 maja

W bieżącym roku w Szkole Podstawowej  im. Lecha Bądkowskiego w Luzinie, obchodziliśmy Święto Konstytucji 3 maja oraz Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polski inaczej niż dotąd.

Dnia 29 kwietnia odbył się przegląd pieśni patriotycznej kl. III – VI o godzinie 9.50 – 11.30. Uczniowie wszystkich klas występowali w strojach galowych i kotylionach w barwach polski, oddając szacunek świętą narodowym. Klasy prezentowały takie pieśni jak ,, Rota”, ,, Przybyli Ułani pod okienko”, ,, O mój Rozmarynie ” czy ,, Rozkwitały pąki białych”. Wszyscy uczniowie dobrze znali pieśni, śpiewali je korzystając z podkładu muzycznego z pełnym zaangażowaniem. Każda klasa chciała wypaść jak najlepiej, toteż trudno było zdecydować, kto zaśpiewał najlepiej. Nad przebiegiem i organizacją uroczystości czuwały dziewczyny z samorządu uczniowskiego – Milena Fajter z kl. VI a i Ewelina Socha z kl. VI b. Nad oprawą muzyczną czuwał uczeń kl. VI e Nikodem Dzienisz.

Uroczystość podniosła, obchodzona radośnie bardzo się uczniom podobała. 

Brązowi medaliści w powiecie wejherowskim w BRD

Dnia 28.04.2016 roku o godzinie 10.00 tradycyjnie organizatorem Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu powiatowym była Szkoła Podstawowa nr 6 w Rumi.

1

Organizatorzy stanęli na wysokości zadania – wszystkie dyscypliny zorganizowano i przeprowadzono na bardzo wysokim poziomie.

Podczas tegorocznego turnieju drużynę Szkoły Podstawowej im. Lecha Bądkowskiego z Luzina reprezentowali uczniowie: Milena Fajter, Alicja Szmuda, Jakub Konkol i Igor Wiczkowski

Przebieg zawodów był bardzo ciekawy i widowiskowy. Wszystko rozpoczęło się już od samego przyjazdu i zgłoszenia zawodników poprzez losowanie nr startowego drużyny. Pierwszą konkurencją dla całej drużyny, był testy z zakresu zasad ruchu drogowego i skrzyżowań dróg. Kolejne zmagania rozpoczynały się na torze przeszkód, gdzie mieli do pokonania niesamowite utrudnienia tj. przeszkody i to pod bystrym okiem arbitrów. Była to bardzo widowiskowa konkurencja gdzie zawodnicy pokazywali wręcz akrobatyczne umiejętności. Następna konkurencja to „miasteczku ruchu drogowego”, tutaj każdy z zawodników losował kolejność dojazdu do punktu kontrolnego a panowie policjanci niczego nie przeoczyli. Potem zawodnicy udali się na tzw. „pierwszą pomoc”,. Po wszystkich konkurencjach było wiadomo że w rywalizacji będą liczyły się tylko 3 szkoły tj. SP Pobłocie, SP Szemud i SP Luzino a punkty miedzy tymi szkołami były minimalne. Ostatecznie zdobyliśmy III miejsce z którego jesteśmy bardzo zadowoleni.


 

 

Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Nożnej Chłopców

W dniu 17.05.2016 roku na boisku sportowym „Orlik” przy Szkole Podstawowej w Luzinie, odbył się Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Nożnej Chłopców. Zawody te były eliminacją do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 23.05.2016 roku w Nowym Stawie.

W zawodach wzięły udział 4 zespoły reprezentujące powiat: pucki, kartuski, lęborski oraz wejherowski. Zwycięzcą turnieju została drużyna gospodarzy, czyli Szkoły Podstawowej z Luzina. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki, a zwycięski zespół w decydującym o awansie meczu pokonał Szkołę Podstawową z Pucka. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał: Dyrektor Szkoły Podstawowej w Luzinie – Dariusz Rompca. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharem oraz dyplomami, które wręczał: Referent ds. sportu i imprez sportowych w PZPOW w Wejherowie – Pan Bartłomiej Woźniak. Ogromne podziękowania należą się organizatorom, którzy zapewnili wszystkim uczestnikom ciepłe napoje. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo Wychowawczych w Wejherowie oraz Szkoła Podstawowa w Luzinie.

Wyniki uzyskane w dniu zawodów:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Luzinie ( Filip Angel, Nikodem Brauer, Jakub Konkol, Radosław Lidzbarski, Filip Raczyński, Kacper Rohraff, Igor Wiczkowski, Fabian Socha, Konrad Formela, Oliwier Ropel – opiekun drużyny – Stanisław Kąkol)

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Pucku

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Wicku

IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Stężycy


 

DZIEŃ STRAŻAKA W OSP LUZINO

W dniu 9 maja 2016 roku odbyło się spotkanie dzieci klas 0 – III ze Szkoły Podstawowej w Luzinie ze strażakami. Wicedyrektor szkoły Hanna Plecke przywitała przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Luzinie- prezesa Jana Schulza oraz naczelnika Sławomira Miotk. Podziękowała im za trud niesiony na rzecz społeczności gminy Luzino.

Następnie dzieci z klas 0 ‘’c’’ i 0 ‘’d’’ pod opieką wychowawczyń Marii Pobłockiej i Wiesławy Grubba przedstawiły program artystyczny o tematyce przeciwpożarowej. Wręczyły strażakom upominki i kwiaty. Prezes OSP w Luzinie Jan Schulz zapoznał dzieci z trudną pracą strażaków. Przestrzegał przed niebezpiecznymi zabawami i zachowaniami, które mogą być przyczyną pożarów oraz wypadków. W czasie spotkania dzieci poznały wyposażenie wozu bojowego, działanie specjalistycznego sprzętu ratunkowego oraz reprezentacyjny i roboczy strój strażaka. Bardzo zadowolone ze spotkania wróciły do szkoły pełne nowych wrażeń i doświadczeń.


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 25
 
Czy lubisz swoją szkołę?
 

Szkoły naszych absolwentów

Galeria zdjęć

Dokumenty

Jesteśmy bezpieczni

Koniec roku już "tylko" za:

Co to będzie za radość:)

What’s g(r)o(w)ing on?”

Projekt Socrates-Comenius