Szkoła Podstawowa im. Lecha Bądkowskiego w Luzinie

Informacje dla rodziców

Informacje dla uczniów

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

Kalendarz


Dzisiaj jest: Sobota
13 Lutego 2016
Imieniny obchodzą
Benigna, Grzegorz, Jordan, Kastor,
Katarzyna, Klemens, Toligniew

Do końca roku zostało 323 dni.
Zodiak: Wodnik
Aktualności

Sukces naszych uczniów w piłce ręcznej

W środę 27 stycznia br. na Hali Widowiskowo – Sportowej im. Marszałka Macieja Płażyńskiego odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini piłkę ręczną chłopców. Te wyrównane zawody wygrała Szkoła Podstawowa z Luzina , która minimalnie wyprzedziła SP Sychowo. Trzecią lokatą musieli zadowolić się chłopcy z Kębłowa.

Po zakończeniu zawodów wzorowo sędziowanych przez Pawła Radeckiego z GOSRiT odbyła się uroczystość wręczenia nagród gdzie z rąk Piotra Klecha dyrektora GOSRiT zwycięzcy turnieju otrzymali pamiątkowy puchar i komplet medali. SP Luzino reprezentować będzie nasza gminę w mistrzostwach powiatu.     

Skład zwycięskiej drużyny z Luzina: Dzienisz Nikodem, Formela Konrad, Szymichowski Dawid, Oss Dawid, Wiczkowski Igor, Konkol Jakub, Baranowski Kamil, Gruba piotr, Łukasik Jan, Magulski Michał, Marszał Cyprian, Gruba Dawid, Fularczyk Oskar. Opiekun Stanisław Kąkol


 

 

Kolejne sukcesy naszych uczniów – Grafika komputerowa

XXII POMORSKI KONKURS LITERACKO – PLASTYCZNY

„ GWIAZDKA TUŻ…TUŻ…’’ – SZOPKA KASZUBSKA,KARTKA ŚWIĄTECZNA

21 grudnia 2015 r. o godzinie 1130 w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie podsumowano finał Pomorskiego Konkursu Literackiego – Plastycznego „Gwiazdka Tuż…Tuż…’’.Na XXII edycję tego Konkursu wpłynęło w sumie 1100 prac, z tego w kategorii: grafika komputerowa – 300 kartek.

Werdyktem Jury Konkursu z naszej szkoły nagrodzeni zostali:

  1. Kacper Gruba, kl. VI b – II miejsce (opiekun p. Mieczysław Brzeski)
  2. Alexander Pyka, kl. VI b – III miejsce (opiekun p. Mieczysław Brzeski)
  3. Martyna Bobkowska, kl. V e – wyróżnienie (opiekun p. Joanna Sikora)

         kartka witeczna- konkurs kacper gruba ii miejsce1 alex pyka iii miejsce1

                                             kartka witeczna martyna bobkowska - wyrnienie1

Organizatorem konkursu jest Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo – Wycho-wawczych w Wejherowie.Głównym celem konkursu jest zapoznanie z tradycją regionu oraz podtrzymywanie tradycji i zwyczajów związanych z obrzędami bożonarodzeniowymi funkcjonującymi w kulturze polskiej, kaszubskiej, a także popularyzacja i prezentacja twórczości dziecięcej. Na etap szkolny wpłynęło aż 130 prac, z tego do finału konkursu komisja założona z nauczycieli informatyki zgłosiła 26 grafik.

Gratulujemy nagrodzonym uczniom!


 

Świąteczne Spotkanie

Na stałe do tradycji Szkoły Podstawowej im. Lecha Bądkowskiego w Luzinie wpisało się organizowane przez rodziców i nauczycieli spotkanie świąteczne, które w tym roku odbyło się 3 grudnia 2015 r. Tego dnia rodzice mieli okazję do indywidualnych spotkań z wychowawcami i nauczycielami swoich pociech w miłej i świątecznej atmosferze.

Rada Rodziców zorganizowała kawiarenkę z kawą, goframi i pysznymi ciastami. Wszyscy uczestnicy wysłuchali kolęd w wykonaniu młodych artystów w języku polskim, kaszubskim i angielskim oraz mogli nabyć ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów naszej szkoły. Dzień ten był naprawdę wyjątkowy.

Dyrektor Szkoły Dariusz Rompca oraz przewodnicząca Rady Rodziców Aleksandra Meyer dziękują wszystkim za udział i zaangażowanie w przygotowanie tego świątecznego spotkania. Zapraszamy na kolejne, które odbędzie się już za rok!


 

Czapka świętego Mikołaja

Choć za oknem brak śniegu, to świąteczny nastrój gości w naszej szkole już od pierwszych dni grudnia. Dzień 4 grudnia był w naszej szkole szczególny, gdyż tego dnia gościliśmy Świętego Mikołaja. Coroczną tradycją jest, iż tego dnia witamy naszego wyjątkowego gościa w niezwykły sposób.


W tym długo oczekiwanym przez społeczność szkolną dniu przyszliśmy do szkoły ubrani na czerwono w czapce „Świętego Mikołaja” na głowie. Świętowanie zakończyliśmy wspólnie zrobionym pamiątkowym zdjęciem. Teraz pozostaje nam odliczać dni do tak długo oczekiwanych świąt Bożego Narodzenia, a w szczególności do przerwy od nauki…..


 

Ekologiczna choinka

Wiele jest w naszej szkole pięknych choinek. Na ich gałązkach wiszą najróżniejsze ozdoby.Wśród błyszczących, świecących drzewek jest jedno, na którego gałązkach wiszą kubeczki po jogurtach, płatki kosmetyczne, pomarańcze z uszkodzoną skórką, tekturowe rolki, resztki taśmy murarskiej.

1   2

Uczniowie klasy II f przy pomocy rodziców. (p. Magdaleny Matyszewskiej i p. Teresy Bielak) wyczarowali z tych materiałów piękne sówki, bałwanki, dzwoneczki i kokardy.Tegoroczna choinka zdobi naszą salę i zachwyca swoim wyglądem.3


 

„MÓJ PRZYJACIEL – MIŚ”

W listopadzie – tradycyjnie już, w Szkole Podstawowej w Luzinie zorganizowano charytatywną akcję na rzecz Świetlicy Integracyjnej „Skrzydło Anioła”. Inicjatywa odbyła się pod hasłem „Mój przyjaciel – Miś”, gdyż to właśnie listopad jest miesiącem, w którym obchodzi się Światowy Dzień Pluszowego Misia.


Maskotka. Przytulanka. Kojarzy się z ciepłem, bliskością, bezpieczeństwem. To dobro, którego namiastkę, małą odrobinę - pragnęliśmy dać potrzebującym dzieciom. Dar współczucia, umiejętność dzielenia się z innymi sprawiły, że dzieci z klas 0 – 3 oraz 4 – latki zorganizowały zbiórkę pieniędzy na zajęcia terapeutyczne prowadzone w ramach Świetlicy Integracyjnej. Mali wolontariusze zebrali łącznie 1259, 32 zł, za co serdecznie i gorąco dziękujemy.

Na zakończenie akcji Koło Przyjaciół Biblioteki oraz uczniowie klasy IIe zorganizowali dla wszystkich pomocników wspólną zabawę oraz zaprezentowali krótki spektakl pt. „Mała królewna się nudzi”. W role wcielili się uczniowie klas szóstych oraz uczennice klasy Va. Mimo niewielkiego doświadczenia scenicznego, mali aktorzy świetnie poradzili sobie z tremą i występem przed tak szeroką publicznością. Widzowie natomiast żywo włączyli się do zabawy, nagradzając występujących gromkimi, szczerymi brawami.

Organizacją imprezy zajęła się p. Teresa Konkel oraz p. Joanna Bialk – przy współpracy nauczycieli nauczania zintegrowanego.


 

Sukcesy Lekkoatletów – Statuetka najlepszego dla Nikodema Dzienisz

30.11.2015r. w hali sportowej im. Macieja Płażyńskiego odbyły się Mistrzostwa Gminy w Halowej Lekkoatletyce Szkół Podstawowych. Brało w nich udział 70 młodych sportowców ze szkoły w Luzinie, Sychowie i Kębłowie. Występowali oni w następujących konkurencjach chłopców i dziewcząt: skok wzwyż, skok w dal z miejsca, pchnięcie piłką lekarską, biegi na 30 metrów oraz 600 dziewcząt i 1000 chłopców.

Wyniki uczniów Szkoły Podstawowej w Luzinie:

30 metrów dziewcząt: III m.-Czoska Wiktoria, 30metrów chłopców:I m.–Dzienisz Nikodem

skok w dal z miejsca: dziewczyny Im. – Kas Milena, II m. – Bradtke Oliwia, chłopcy: I.m. – Pyka Aleks

Skok wzwyż: dziewczyny: Im. – Bradtke Oliwia, II m. – Landowska Bernadetta, chłopcy:

I m. – Dzienisz Nikodem, II m. – Wiczkowski Igor, III m. – Angel Filip

600m. dziewcząt – Wasilczuk Julia, 1000m. chłopców – Im. Wiczkowski Igor, II m. – Formela Konrad

Statuetkę dla najlepszego lekkoatlety zawodów otrzymał: Nikodem Dzienisz.

Wśród wszystkich uczestników rozlosowano nagrody rzeczowe a zwycięzcy zostali nagrodzeni medalami.


 

Andrzejki w naszej szkole

Dnia 26 listopada 2015 r. w Szkole Podstawowej w Luzinie odbyła się dyskoteka andrzejkowa.  Uczniowie bawili się świetnie przy głośnej muzyce. W rolę DJ – a wcielił się Pan Brzeski.

Oprócz tańca, tego dnia można było sobie powróżyć. Członkowie Samorządu Uczniowskiego i dziewczęta z klasy V e przygotowały wróżby andrzejkowe. Dzięki nim można było poznać imię przyszłej żony lub męża, przyszły zawód, przestrogi na przyszłość odpowiadające wylosowanym karteczkom z kolorami albo dowiedzieć się, czy czeka nas łatwe i przyjemne życie.   Do stanowisk z wróżbami ustawiały się dłuuugie kolejki.

Było bardzo zabawnie i wesoło. Oczywiście traktowaliśmy wszystkie wróżby z przymrużeniem oka. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie równie przyjemnie i sympatycznie.


 

VIII Wojewódzki Konkurs Piosenki Patriotycznej

14 listopada 2015 r. w Miejskim Domu Kultury w Gdyni odbył się VIII Wojewódzki Konkurs Piosenki Patriotycznej.

 Szkołę Podstawową im Lecha Bądkowskiego w Luzinie reprezentowało pięcioro uczniów. Antoni Wittstock zaprezentował się w kategorii solista klas I-III wykonując pieśń „Rozkwitały pąki białych róż”. Julia Plecke i Oliwia Jagusiak zaprezentowały swoje umiejętności w kategorii solista klas IV-VI wykonując pieśni „Dziewczyna z granatem w ręce” i „Pierwsza kadrowa”. W kategorii duet klas IV-VI pieśń „O mój rozmarynie” zaśpiewały Ewelina Socha i Alicja Szmuda.

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. W kategorii solista klas I-III udział wzięło 28 wykonawców,  w kategorii solista klas IV-VI 26 wykonawców, a w kategorii duet klas IV-VI 12 wykonawców. Prezentacje konkursowe odbywały się na bardzo wysokim poziomie.

Dzięki uczestnictwu w konkursie uczniowie mogli poprzez prezentację swojego dorobku artystycznego popularyzować piosenki patriotyczne oraz kształcić uczucia patriotyczne.


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 21
 
Czy lubisz swoją szkołę?
 

Szkoły naszych absolwentów

Reklama

Galeria zdjęć

Dokumenty

Jesteśmy bezpieczni

Koniec roku już "tylko" za:

Co to będzie za radość:)

What’s g(r)o(w)ing on?”

Projekt Socrates-Comenius