Szkoła Podstawowa im. Lecha Bądkowskiego w Luzinie

Informacje dla rodziców

Informacje dla uczniów

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

Kalendarz


Dzisiaj jest: Sobota
24 Czerwca 2017
Imieniny obchodzą
Danuta, Dan, Danisz, Emilia, Jan,
Wilhelm

Do końca roku zostało 191 dni.
Zodiak: Rak
Aktualności

Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Luzinie

W dniu 23 czerwca 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Lecha Bądkowskiego odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 . Uczniowie klas I-V spotkali się z wychowawcami o godz. 9:00, natomiast uczniowie klas VI o godzinie 11:00. W trakcie uroczystości dyrektor szkoły pan Dariusz Rompca szczerze dziękował wszystkim za ciężką pracę w tym roku szkolnym oraz podsumował ważniejsze wydarzenia, które odbyły się w naszej szkole.

Kolejną część akademii uświetnił występ słowno- muzyczny poświęcony osobom odchodzącym na emeryturę: polonistce-pani Wandzie Tambelli oraz bibliotekarce-pani Teresie Konkel . Następnie zabrali głos przybyli goście: pan Jarosław Wejer- wójt Gminy Luzino, ks. kanonik Waldemar Waluk- proboszcz parafii św. Wawrzyńca oraz Katarzyna Kankowska-Filipiak- przewodnicząca Rady Rodziców.

Kolejnym etapem było wręczenie nagród przyznanych przez Radę Rodziców dla uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce i konkursach, zawodach sportowych, olimpiadach . Następnie pan dyrektor wraz z przybyłymi gośćmi i wychowawcami wręczał świadectwa promocyjne uczniom klas szóstych. Po oficjalnym apelu, uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich sal.

Kolejny rok szkolny za nami… Chwilami było ciężko, chwilami było zabawnie, jednak każdy z uczniów pozytywnie wspomina minione miesiące. Życzymy wszystkim udanych wakacji, a tym którzy pożegnali mury Szkoły Podstawowej im. Lecha Bądkowskiego życzymy owocnych sukcesów w dalszej edukacji w klasie siódmej i ósmej w nowej szkole.


 

Żegnamy klasy szóste

Wieloletnią tradycją naszej szkoły jest Pożegnalny Bal Szóstych Klas, który odbył się   20 czerwca 2017 roku . Organizatorami balu byli uczniowie klas szóstych oraz ich rodzice. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, a wśród nich dyrekcja i wychowawcy klas W czasie tego wyjątkowego popołudnia, uroczyście ubrani uczniowie, w otoczeniu pięknie udekorowanej sali spotkali się, aby świętować zakończenie nauki w naszej szkole.

Zabawa była przednia, a poczęstunek przygotowany przez rodziców pokrzepiający i słodki. Wszyscy na pewno będą mieli piękne wspomnienia. Uroczystość była bardzo udana, także dzięki zaangażowaniu Rodziców, którym bardzo serdecznie dziękujemy!


 

PRZEGLĄD TALENTÓW WOKALNYCH

14 czerwca 2017 r. w Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Wejherowie odbył się Powiatowy Przegląd Talentów Wokalnych. W kategorii solista klas I-VI szkoły podstawowe udział wzięło 17 uczestników.

Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów – Antosia Hirsz z kl. II f, Antek Wittstock z kl. IIIe i Oliwia Jagusiak z kl. Va. Każdy uczestnik przeglądu zaprezentował jeden utwór z towarzyszeniem podkładu muzycznego. Wykonania były na bardzo wysokim poziomie. Antoś Wittstock śpiewając piosenkę pod tytułem „Etiuda” zdobył wyróżnienie a Oliwia wykonując „Piękny dzień” zdobyła III miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych!


 

„Nie dla zwolnień z lekcji wychowania fizycznego”

W dniu 12 czerwca zwycięzca Mistrzostw Świata Amatorów w 2017 roku — Strongman Mateusz Ostaszewski — spotkał się w Szkole Podstawowej w Luzinie z uczniami klas IV-VI, aby zachęcić ich do uczęszczania na lekcje wychowania fizycznego.

Sportowiec, a zarazem podoficer policji opowiadał o swojej karierze, pierwszych zwycięstwach i planach na przyszłość. Dzieci miały okazję nie tylko zobaczyć i wysłuchać jego opowieści, lecz również zadać mu własne pytania. Mężczyzna był bardzo otwarty i szybko nawiązał kontakt z uczniami, dzięki czemu zyskał ich uwagę. Przekonywał dzieci, że nawet jeżeli nie mają wysportowanej sylwetki ani dużej ilości pucharów, mogą osiągnąć sukces w sporcie, gdyż potrzeba im tylko samozaparcia i dyscypliny. Ale przede wszystkim sport daje dużo radości i pozwala osiągnąć ogromną satysfakcję — właśnie to powinno być wyznacznikiem do tego, aby rozpocząć zdrowy tryb życia.

Tego typu spotkania mają na celu pokazanie uczniom, że naprawdę warto brać udział w zajęciach sportowych. Warto też wspomnieć, że właśnie ten obszar życia społecznego rozwija nasze umiejętności związane z pracą w grupie, a co za tym idzie — zasad postępowania fair-play.


 

Spotkanie ze strażakami w Szkole Podstawowej w Luzinie

„Masz dużo czasu ? Jesteś gotowy do poświęceń ? Masz zapał ? Zgłoś się do Młodzieżowej Drużyny Strażackiej !”Pod takim hasłem odbyły się zajęcia dla uczniów klas piątych w dn. 13-14 czerwca 2017 r.

Chłopcy i dziewczęta mieli okazję zapoznać się ze specyfiką pracy strażaków. Obejrzeli film poglądowy, dowiedzieli się o wielu nietypowych sytuacjach, w których pomagali Panie i Panowie w mundurach, np.: poszukiwanie zaginionych osób, pomoc powodzianom czy ratowanie życia. Zobaczyli, że praca strażaka to nie tylko gaszenie pożarów. To życie w służbie pomocy innym, aktywność w społeczności, udział w zawodach strażackich i wiedzy pożarniczej oraz funkcjonowanie w życzliwej społeczności na wyjazdach, ogniskach oraz wycieczkach integracyjnych.

Uczniowie otrzymali zaproszenie do współpracy i wstąpienia w szeregi Młodzieżowej Drużyny Strażackiej w Luzinie.


 

Pokaz ratownictwa medycznego

Dnia 08 czerwca w Szkole im. Lecha Bądkowskiego w Luzinie odbył się pokaz z zakresu ratownictwa medycznego, w którym wzięły udział klasy trzecie. Ratownicy zaprezentowali sposoby pomocy poszkodowanym w wypadkach np.: w przypadku złamań kończyn, urazu kręgosłupa.

Zapoznali ze specjalistycznym sprzętem. Przypomnieli numer alarmowy 112. Przedstawili zasady prawidłowego zachowania się podczas zasłabnięcia, czy utraty świadomości. W trakcie ćwiczeń praktycznych uczniowie mieli okazję nauczyć się przywracania oddechu metodą tzw. ,,usta, usta” na manekinach oraz ułożenia człowieka w pozycji bezpiecznej, bocznej. Zdobyta wiedza i umiejętności pozwolą nam nie być obojętnym i w razie potrzeby pomóc innym.


 

Wojewódzki Konkurs Pieśni Jana Trepczyka

8 czerwca 2017 w Ochotniczej Straży Pożarnej w Miszewie odbył się organizowany przez Szkołę Podstawową im. Jana Trepczyka w Miszewie X Wojewódzki Konkurs Pieśni Jana Trepczyka.

Szkołę Podstawową w Luzinie reprezentowała uczennica kl. V a Oliwia Jagusiak. W jej wykonaniu usłyszeć można było utwory „Wcyg òd nowa” i „Gęsorka”. Oliwia zdobyła II miejsce w kategorii kl IV – VI. Po ogłoszeniu wyników jury Oliwia udzieliła wywiadu do Radia Gdańsk. Dziewczynka podczas rozmowy przyznała, że język kaszubski jest trudnym językiem i nauka tekstu wymaga wiele pracy. Zapytana „Co daje jej śpiew?” odpowiedziała, że przyjemność i satysfakcję. Gratulujemy Oliwii udanego występu i życzymy kolejnych sukcesów!


 

TALENTY WOKALNE LUZINO 2017

4 czerwca 2017 na parkingu za Gminnym Ośrodkiem Kultury odbył się już XVIII Powiatowy Konkurs Wokalny Dzieci i Młodzieży „TALENTY WOKALNE” Luzino 2017r. Mimo niesprzyjającej deszczowej aury wykonania dzieci i młodzieży wprawiały słuchaczy w pogodny nastrój. Szkołę Podstawową im. Lecha Bądkowskiego reprezentowało troje uczniów. Uczennica kl. IIf Antonina Hirsz, która zdobyła wyróżnienie w kat. 7-9lat, oraz uczęszczające do kl. Va Kaja Seta i Oliwia Jagusiak, która wyśpiewała wyróżnienie w kat. 10-13lat. Reprezentantom szkoły gratulujemy udanych występów oraz życzymy kolejnych sukcesów artystycznych.


 

DZIEŃ DZIECKA W LUZIŃSKIEJ PODSTAWÓWCE

1 czerwca to święto wszystkich dzieci. W tym szczególnym czasie, w naszej szkole nauczyciele oraz Rada Rodziców zorganizowała dla wszystkich uczniów niezapomniany, wesoły dzień.

Zasadnicza część imprezy zarezerwowana została na sportową rywalizację. Nauczyciele przygotowali stanowiska o charakterze rekreacyjno – sportowym. Uczestnicząc w nich można było wykazać się zarówno szybkością, zwinnością, siłą jak i celnością rzutu. Dużą popularnością cieszyły się zagadki i łamigłówki matematyczno-przyrodnicze oraz językowe.

Każdy z uczestników za swój udział w konkurencji otrzymał nagrodę ufundowaną przez Radę Rodziców. Atrakcyjnym dodatkiem do imprezy była wata cukrowa i popcorn.

Po zakończeniu sportowej rywalizacji uczniowie podziwiali występy swoich koleżanek i kolegów biorących udział w konkursie pt. „Mam Talent”. Każdy z uczestników konkursu miał na szkolnej scenie swoje „5 minut” sławy. Mimo towarzyszącej tremy wszyscy spisali się świetnie, wykazując przed publicznością nieprzeciętny talent.

Dla najmłodszych atrakcją były dmuchany zamek oraz gąsienica z torem przeszkód, zjeżdżalnia i malowanie twarzy. Świąteczną atmosferę uatrakcyjniły słodkości i życzenia przesłane dla wszystkich dzieci od Wójta Gminy Jarosława Wejera.


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 31
 
Czy lubisz swoją szkołę?
 

Szkoły naszych absolwentów

Galeria zdjęć

Dokumenty

Jesteśmy bezpieczni

Koniec roku już "tylko" za:

Co to będzie za radość:)

What’s g(r)o(w)ing on?”

Projekt Socrates-Comenius