Szkoła Podstawowa im. Lecha Bądkowskiego w Luzinie

Informacje dla rodziców

Informacje dla uczniów

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

Kalendarz


Dzisiaj jest: Piątek
9 Października 2015
Imieniny obchodzą
Arnold, Arnolf, Atanazja, Bogdan,
Dionizjusz, Dionizy, Jan, Ludwik,
Przedpełk

Do końca roku zostało 84 dni.
Zodiak: Waga
Aktualności

Nie taka tabliczka mnożenia straszna, jak ją przedstawiają.

25 września 2015 r. w naszej szkole obchodziliśmy V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Przed głównym dniem obchodów przygotowywaliśmy plakaty, rekwizyty, ozdabialiśmy szkołę w dekoracje z tabliczką mnożenia. Przypominaliśmy sobie działania w formie zabaw.


25 września znajomość tabliczki sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów. Egzaminatorami byli uczniowie, którzy tworzyli specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni byli w losy i przepytywali kolegów , koleżanki i osoby dorosłe. Łącznie przepytaliśmy 493 osoby i wyłoniliśmy 282 Ekspertów Tabliczki Mnożenia, którzy otrzymywali specjalną legitymację MT EXPERT oraz mieli okazję przybić z egzaminatorami piątkę lub żółwika.certyfikat

W tym roku akcji patronowała sowa, dlatego można je było spotkać na korytarzach naszej szkoły. Zdjęcia pokazują, jak świetnie się bawiliśmy. Deklarujemy jednocześnie chęć ponownej zabawy z tabliczką mnożenia w przyszłym roku.


 

„POWITANIE WIOSNY”

Dnia 23.03.2015r. dzieci klas 0 – 3 Szkoły Podstawowej im. L. Bądkowskiego w Luzinie wraz z nauczycielami wybrały się na przemarsz ulicami Luzina w celu powitania wiosny.

Wszyscy przyszli do szkoły w dobrych nastrojach, z pełnym zaangażowaniem do zaplanowanego dnia. Dzieci pod opieką nauczycieli wykonały pompony, kolorowe opaski na głowy, które ozdobione były kwiatami. Zabraliśmy ze sobą instrumenty i ruszyliśmy w kolorowym korowodzie tańcząc, śpiewając, grając oznajmiając mieszkańcom Luzina, że mamy już wiosnę. Wszyscy bawiliśmy się doskonale, co można zobaczyć na załączonych zdjęciach.


 

XIII POMORSKI FESTIWAL PIOSENKI KASZUBSKIEJ

W LUZINIE

20 marca 2015 r. Szkoła Podstawowa im. Lecha Bądkowskiego w Luzinie była miejscem niezwykle rozśpiewanym. Na scenie i holach rozbrzmiewała muzyka i język kaszubski oraz królowały piękne kaszubskie stroje. Tego dnia odbył się w placówce XIII Pomorski Festiwal Piosenki Kaszubskiej „Kaszëbsczé spiéwe”.

Wszystkich uczestników powitał wójt gminy Luzino Jarosław Wejer, który od lat angażuje się i pomaga w organizacji festiwalu. Na scenie zaprezentowało się ponad 100 wykonawców, których oceniało jury w składzie Dorota Muża-Szlas – przewodnicząca, Weronika Korthals-Tartas, Piotr Jędrzejczak, Mieczysław Bistroń. Imprezę objęli swoimi patronatami: senator Kazimierz Kleina - Kaszubski Zespół Parlamentarny, Marszałek Województwa Pomorskiego – Mieczysław Struk oraz Pomorski Kurator Oświaty - Elżbieta Wasilenko.

Występujących odwiedzili i podziwiali m.in. senator Kazimierz Kleina, Starosta Powiatu Wejherowskiego - Gabriela Lisius, radny Powiatu Wejherowskiego - Jacek Thiel, zastępca przewodniczącego Rady Powiatu Wejherowskiego - Genowefa Słowi, zastępca burmistrza Kartuz - Tomasz Belgrau, przewodnicząca Rady Rodziców - Aleksandra Meyer, radni gminy Luzino: Stanisław Cejrowski i Małgorzata Licau, dyrektor Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubskiej w Wejherowie - Tomasz Fopke. Całość poprowadził Sławomir Klas - prezes luzińskiego oddziału ZKP.

Występy dostarczyły wszystkim dużo pozytywnej energii, zachwyciły wysokim poziomem artystycznym, ciekawym repertuarem oraz bardzo piękną kaszubszczyzną. Dostarczyły kolejnego dowodu, że dzięki takim imprezom język kaszubski żyje i ujmuje swym pięknem, gdy wykonywane są w nim utwory muzyczne.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach solistów zostali: Franciszek Szczypiorski - Samorządowe Przedszkole Sierakowice, Paweł Serkowski - Zespół Kształcenia i Wychowania Brodnica Górna, Weronika Bonk - Szkoła Podstawowa Sychowo, Agnieszka Szur - Gimnazjum Publiczne Luzino.

Wśród zespołów wokalno-instrumentalnych w poszczególnych kategoriach pierwsze miejsca przypadły wykonawcom z: Gminnego Przedszkola Publicznego w Luzinie, Zespołu Kształcenia i Wychowania Brodnica Górna, Szkoły Podstawowej w Sulęczynie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Bukowina i Gimnazjum Publicznego w Luzinie. Protokół i galeria zdjęć z imprezy dostępny jest na stronie www.sp.luzino.pl.

                   Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które ufundowała Rada Gminy Luzino oraz Rada Powiatu Wejherowskiego. Ponadto upominki dla każdego uczestnika imprezy przesłał z serdecznymi pozdrowieniami burmistrz Kartuz - Mieczysław Grzegorz Gołuński.Patronat medialny nad imprezą objęło Radio Kaszëbë. Relację z festiwalu przedstawiła również TTM Wejherowo.

Organizatorzy: Szkoła Podstawowa im. L. Bądkowskiego w Luzinie, Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie, luziński oddział ZKP w Luzinie.


 

Święto Patrona i Dzień Jedności Kaszubów w Luzinie

19 marca (19 strëmiannika)1238 r. - data, która stała się najważniejszą datą dla Kaszubów, stała się również wyjątkową dla społeczności Szkoły Podstawowej im. Lecha Bądkowskiego w Luzinie. Właśnie tego dnia odbyły się obchody święta Święta Patrona Szkoły oraz obchodzono Dzéń Jednotë Kaszëbów.

Uczniowie przyszli tego dnia do swojej szkoły w strojach galowych, udekorowani czarno-żółtymi kotylionami. Najważniejszym punktem obchodów było przedstawienie w języku kaszubskim, przygotowane przez nauczycieli, a wykonane przez uczniów szkoły. Młodzi wykonawcy zachwycili wszystkich swoją piękną kaszubszczyzną.

Szkołę odwiedziło wielu znamienitych gości, a wśród nich: córka Lecha Bądkowskiego Sławina Kosmulska z mężem, wójt Gminy Jarosław Wejer, ks. prałat Zygfryd Leżański, dyrektorzy szkół, biblioteki i gimnazjum. Radę Rodziców reprezentowała Aleksandra Meyer.

Podczas uroczystości nagrodzono zwycięzców konkursu plastycznego i wiedzy o Lechu Bądkowskim. W konkursie plastycznym zwyciężyli: Lena Miotk, Agata Doering, Magdalena Witkowska i Blanka Grubba z klas 0, Bartosz Rojewski, Bartosz Wnuk, Kacper Bork i Justyna Hinc z klas I, Oliwier Kałduński, Paweł Topp, Oskar Pobłocki-Oczk i Paula Tobias z klas III. W konkursie wiedzy najlepszymi okazali się: Antonina Kas, Milena Kas, Maja Skiba z klas IV, Filip Wroński, Dawid Gruba, Agata Kankowska i Mateusz Sztubiński z klas V, Szymon Skiba, Aleksandra Nowicka i Martyna Brzeska z klas VI. Jedną z nagrodzonych prac przedstawiającą portret patrona wykonany przez Agatę Doering z 0c sprezentowano córce Lecha Bądkowskiego.

                       Z okazji święta szkoła otrzymała od Rady Rodziców atrakcyjne książki i lektury szkolne do biblioteki, instrumenty muzyczne, a wykonawcy biorący udział w przedstawieniu słodycze. Wójt gminy Luzino Jarosław Wejer w imieniu samorządu ofiarował dwa rzutniki multimedialne.

                       Święto w luzińskiej podstawówce pokazało, że dzięki wielu ludziom: uczniom, rodzicom, nauczycielom, działaczom oraz władzom następuje wielki rozkwit naszej rodzimej kultury. W tej pracy szkoła i gmina Luzino, cała luzińska społeczność odgrywa bardzo ważną rolę. Płyną z tego korzyści nie tylko dla małej ojczyzny - Kaszub, ale i tej dużej - Polski. Bardzo cenne jest, że wciąż żywe są w nas te wartości, o które walczyli, dla których pracowali i oddawali za nie swoje życie nasi przodkowie, w tym Lech Bądkowski.


 

Próbny sprawdzian szóstoklasisty w naszej szkole

Dnia17.12.2014 r. w Szkole Podstawowej im. Lecha Bądkowskiego w Luzinie odbył się próbny sprawdzian klas szóstych. Jednym z celów takiej próby jest przyzwyczajenie uczniów do formy jaką będzie miał właściwy sprawdzian w kwietniu 2015 r

                  Uczniowie oceniali, iż sprawdzian wymagał wiele skupienia i pochłaniał od nich sporo energii. Teraz pozostaje im dalsza nauka i oczekiwanie na nieuchronnie zbliżający się kwiecień.

Uczniowie oceniali, iż sprawdzian wymagał wiele skupienia i pochłaniał od nich sporo energii. Teraz pozostaje im dalsza nauka i oczekiwanie na nieuchronnie zbliżający się kwiecień.


 

Kolejne sukcesy naszych uczniów – Grafika komputerowa

XXI POMORSKI KONKURS LITERACKO – PLASTYCZNY

„ GWIAZDKA TUŻ…TUŻ…’’ – SZOPKA KASZUBSKA,

KARTKA ŚWIĄTECZNA

Organizatorem konkursu jest Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo–Wychowaw-czych w Wejherowie. Głównymi celami konkursu jest zapoznanie z tradycją regionu oraz podtrzymywanie tradycji i zwyczajów związanych z obrzędami bożonarodzeniowymi funkcjonującymi w kulturze polskiej, kaszubskiej a także popularyzacja i prezentacja twórczości dziecięcej.

Od kilku lat uczniowie Szkoły Podstawowej w Luzinie, pod opieką swoich nauczycieli informatyki, biorą udział w tym konkursie prezentując bardzo wysoki poziom swoich prac.

W kategorii kartki świąteczne – technika: grafika komputerowa (grupa wiekowa kl. I – III i IV – VI) na etap szkolny ze Szkoły Podstawowej im. L. Bądkowskiego Luzinie napłynęło aż 120 prac, z tego do finału konkursu komisja założona z nauczycieli informatyki zgłosiła 30 grafik.

Dnia 15 grudnia 2014 r. o godzinie 1400 w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie podsumowano finał Pomorskiego Konkursu Literackiego – Plastycznego „Gwiazdka Tuż…Tuż…’’.

Na XXI edycję tego Konkursu wpłynęło w sumie 1600 prac, z tego w kategorii: grafika komputerowa – 250 kartek.

Werdyktem Jury Konkursu z naszej szkoły nagrodzeni zostali:

1.Paula Tobias, kl. II a – II miejsce (opiekun p. Anna Lesnau)

2.Martyna Brzeska, kl. VI d – I miejsce (opiekun p. Mieczysław Brzeski)

3.Agnieszka Sikorra, kl. VI b – II miejsce (opiekun p. Mieczysław Brzeski)

4.Agata Sikorra, kl. VI b – III miejsce (opiekun p. Mieczysław Brzeski)

5.Martyna Sikorra, kl. VI b – wyróżnienie (opiekun p. Mieczysław Brzeski)


 

 

III Wojewódzki Konkurs Historyczny

Historia Pomorza Gdańskiego

Gdańszczanie – Pomorzanie – Polacy

Anna Walentynowicz

Dnia 15.12.2014 r. 63 uczniów uczestniczyło w finale konkursu historycznego, który odbył sięmw Sali im. Lecha Bądkowskiego Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku. W tegorocznej edycji konkursu startujący musieli wykazać się wiedzą o wielce zasłużonej dla ziemi gdańskiej działaczce Wolnych Związków Zawodowych, współzałożycielce NSZZ „Solidarność”, Damie Orderu Orła Białego – Annie Walentynowicz.

Konkurs, który z roku na rok cieszy się coraz to większym zainteresowaniem uczniów szkół województwa pomorskiego stał na bardzo wysokim poziomie, wśród najlepszych znaleźli się również nasi reprezentanci. Najlepiej z nich spisał się Szymon Skiba VI e zajmując w nim wysokie 4 miejsce. Pozostali uczniowie: Paweł Chrabkowski V a był 9, a Ola Nowicka VI c zajęła 10 miejsce. Miło nam poinformować, że za dobrą postawę nasi uczniowie otrzymali dla szkoły prezent w postaci Encyklopedii Miasta Gdańska z dedykacją zaproszonego gościa, pana Andrzeja Gwiazdy.


 

Świąteczne spotkanie w Szkole Podstawowej im. Lecha Bądkowskiego w Luzinie

12 grudnia 2014 roku w Szkole Podstawowej im. Lecha Bądkowskiego w Luzinie odbyło się świąteczne spotkanie nauczycieli z rodzicami oraz dzieci.


Podczas imprezy wystąpili: zespół Luzińskie Dzwoneczki, dzieci z oddziałów 0 a i e, oraz parafialna scholka. Stworzyło to wspaniałą, świąteczną atmosferę, która umiliła wspólny wieczór w szkole.

Rada Rodziców zorganizowała kawiarenkę, w której można było porozmawiać przy kawie i cieście. Całe spotkanie zostało zorganizowane przez Radę Rodziców, nauczycieli i uczniów, wspartych trójką wolontariuszy.

Przy okazji tego wydarzenia miały również miejsce indywidualne spotkania rodziców z nauczycielami. Wszystko przebiegało w miłej świątecznej atmosferze.

Dyrektor Szkoły Dariusz Rompca oraz przewodnicząca Rady Rodziców Aleksandra Meyer dziękują rodzicom, nauczycielom, uczniom oraz wolontariuszom za pracę i zaangażowanie w zorganizowanie tak wspaniałego i owocnego spotkania.


 

ZAJĘCIA Z ROBOTYKI

W październiku i listopadzie w Szkole Podstawowej im. Lecha Bądkowskiego w Luzinie odbywały się zajęcia z robotyki. Zajęcia prowadziły panie Krystyna i Patrycja Kotłowskie z Gminnej Biblioteki Publicznej im. Leona Roppla w Luzinie, a uczestniczyli w nich uczniowie klas szóstych naszej szkoły.


Zajęcia obejmowały trzy godziny lekcyjne, z czego dwie pierwsze poświęcono zagadnieniom teoretycznym, pozostałą godzinę ćwiczeniom praktycznym. Podczas zajęć teoretycznych dowiedzieliśmy się między innymi jak zbudowany jest robot, w jaki sposób należy go konstruować i programować. Natomiast podczas lekcji praktycznej wszyscy uczniowie poszczególnych klas szóstych zostali podzieleni na grupy.

Każda z grup budowała i programowała własnego robota. Wszystkim uczniom bardzo podobały się zajęcia z robotyki, dużo się nauczyliśmy i doskonale przy tym bawiliśmy. Nie możemy się już doczekać zajęć z robotyki, które mają się odbywać niebawem w Bibliotece Gminnej w Luzinie.


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 19
 
Czy lubisz swoją szkołę?
 
Reklama

Galeria zdjęć

Dokumenty

Jesteśmy bezpieczni

Koniec roku już "tylko" za:

Co to będzie za radość:)

What’s g(r)o(w)ing on?”

Projekt Socrates-Comenius